Obecnie 212 forumowiczów jest online
Obecnie 212 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Połączenie konta Adwords z Analitycs

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Bardzo proszę o informację jak mam połączyć najprościej konto Adwords z Analitycs.

Sytuacja przedstawia się tak:

1. Posiadam dostęp do konta Adwords z wykorzystaniem użytkownika a@gmail.com - uprawnienia administratora

2. Posiadam dostęp do konta Analitycs z wykorzystaniem użytkownika b@gmail.com - uprawnienia do odczytu

Czy dobrze myślę, że najprościej będzie napisać do osoby która ma uprawnienia admina w Analitycs, w celu dodania użytkownika a@gmail.com na uprawnieniach standardowych ? Czy wtedy po zalogowaniu się do Adwords będę mogła się zintegrować ?

Trochę zakręcone, ale wygląda to tak, że admin który zarządza Analitycs i ja odpowiedzialna za Adwords są z różnych krajów i najwyższy czas się zintegrować Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Połączenie konta Adwords z Analitycs

Wschodząca Gwiazda
W celu połączenia kont z poziomu AdWords użytkownik na którego się logujesz do AdWords musi mieć uprawnienia do edycji do usługi w Analytics.
Czyli musisz poprosić, by osoba, która ma uprawnienia do zarządzania użytkownikami w Analytics przyznała Ci dostęp dla maila a@gmail.com na poziomie edycji dla usługi.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

musisz doprowadzić do sytuacji, gdzie na koncie AdWords i analytics będziesz na konkretnym mailu jako administrator (na obu kontach jako administrator) - w innym wypadku nie połączysz kont

Najlepiej jakbyś poprosiła administratora Analytics o dodanie maila a@gmail.com jako dostęp administratora.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

W Analytics mamy następujące poziomy dostępu:
- Zobacz i przeanalizuj
- Współpraca
- Edycja
- Zarządzanie użytkownikami

które można przydzielić na poziomie Konta, Usługi lub Widoku.

Nie ma formalnie uprawnień, które się nazywają "administracyjne". Wiem Dominik, że to wiesz Emotikon: Szczęśliwy

Ale ktoś, kto z Analytics'em nie ma wiele do czynienia, może nie wiedzieć, o co chodzi - co to są te uprawnienia administratora.

To, co jest potrzebne by móc połączyć konta, to tak jak napisałem wcześniej uprawnienia "Edycja" na poziomie usługi, którą chce się połączyć.

uprawnienia-analytics.png

Tomasz Ciepłucha