Obecnie 292 forumowiczów jest online
Obecnie 292 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pojedyncza czy mnoga? Jakiej używacie?

Student ✭ ✭ ✭

Hej, używacie liczby pojedynczej czy mnogiej we frazach?

Np. jeśli daję "kremy Ziaja" to nie ma sensu dawać "krem Ziaja" przy defaultowych ustawieniach wyłapujących literówki i fleksję, tak? Wystarczy jedna fraza, ale której się trzymać?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Pojedyncza czy mnoga? Jakiej używacie?

Wschodząca Gwiazda
Tomasz masz rację, że w dopasowaniach zgarniamy odmiany pojedyncze i mnogie dla jednej pozycji, ale ja osobiście robię tak, że daję i liczę pojedynczą, i mnogą. I co wieęcej dzielę je na różne grupy reklam. Robię tak, aby lepiej dopasować reklamy. Jeżeli ktoś wpisze frazę "krem Ziaja" to reklama będzie np. "krem Ziaja dla Ciebie" a przy mnogiej "kremy Ziaja największy wybór". Chodzi o to aby jak najlepiej dopasować reklamy do wyszukiwanej frazy. Wymaga to więcej pracy, ale osiągam lepsze efekty. Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Opcja „Zbliżonych odmian słów kluczowych” uwzględnia „hasła z błędami w pisowni, formy liczby pojedynczej i mnogiej, akronimy, odmiany fleksyjne i wyrazy pokrewne (np. podłoga i podłogowe), skróty oraz formy z akcentami”, więc w Twoim wypadku wybierając liczbę mnogą i tak pojawisz się na zapytania w liczbie pojedynczej, i na odwrót. Z tego co widzę nie są to bardzo popularne frazy, bo potencjał wyszukań per miesiąc to dla [kremy ziaja] to 260, a dla [krem ziaja] 390, więc jeżeli nie planujesz stworzyć różnych tekstów reklamowych dla tych dwóch fraz to nie rozdrabniaj się w słowach kluczowych.

Ja dla mało popularnych słów nie tworzę odmian, ale dla słów, które mają bardzo duży udział realizowanego budżetu w skali miesiąca wydzielam osobne grupy reklam, ponieważ w ten sposób dla każdego słowa możesz  testować różne teksty reklamowe oraz dostosować maksymalną stawkę CPC.

Jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie tylko jednej z odmian to zaznaczając dane słowo kluczowe, a następnie „Search terms” zobaczysz jak skuteczna jest dana odmiana, bo w tym raporcie zobaczysz to co dokładnie wpisali użytkownicy i jak dane frazy były skuteczne (screen poniżej). Wtedy możesz ocenić czy warto jest przenosić słowo do kolejnej grupy reklam i dopasować tekst reklamowy/stawkę CPC. Jeżeli teraz masz gdzieś na koncie tylko jedną odmianę to sprawdź jak to sprawdza się w dłuższym okresie i może pozwoli Ci to wyciągnąć wnioski i podjąć decyzję w jaki sposób będziesz rozbudowywać swoje konto AdWords.

kw.png

Cytat z: support.google.com/adwords/answer/2497836?hl=pl

Nowicjusz ✭

nie mogę nic zrobić przez internet bo natychmiast pojawiają się reklamy(ja nikomu nie narzucam żeby leczył się w mojej placówce), co dobrowolna decyzja każdego, to natarczywe zabieranie ludziom wolnego czasu budzi odrazę do wszelakich reklam i skutek jest odwrotny, myślę, że problem zostanie rozwiązany niebawem

Najlepszy Współtwórca
Filip czy na pewno w tym wątku chciałeś umieścić swoją treść? Do blokady reklam możesz użyć Adblock`a.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Filip ćpał.

Okej Panowie, o stawki nie pytam, Google za mnie nimi testuje ale chodzi mi o to, czy jeśli dajecie jedno słowo klucz, to jeśli nie rozdzielacie poj. i mnog. to dajecie słowo w liczbie pojedynczej czy mnogiej?

Ogólne światowe statystyki + intuicja mówi, że internauci szukając ogólnie, częściej wpisują liczbę mnogą,

Wschodząca Gwiazda
Produkty w mnogiej a usługi w pojedynczej :-) . Adaśko