Obecnie 144 forumowiczów jest online
Obecnie 144 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Podział budżetu w ramach jednej kampanii na kraje

Student ✭ ✭ ✭

Chciałem się zapytać czy jest możliwość aby w przypadku jednej kampanii, która jest kierowana na Łotwę, Litwę, Estonię tak podzielić budżet aby na 1 kraj szło 40%, na 2 kraj 40% a na 3 kraj 20%? Czy niestety aby osiągnąć takie efekty trzeba pokopiować kampanie i poustawiać samodzielnie budżety dzienne?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Podział budżetu w ramach jednej kampanii na kraje

Student ✭ ✭ ✭
Ok. już wiem jak to się robi ...jeśli to tak Emotikon: Mrugający Ustawienia ->Lokalizacje -> Dostosowanie stawek ...i chyba powinno działać Emotikon: Mrugający

Najlepszy Współtwórca
Pokopiować kampanie i poustawiać oddzielnie. Ściągnij sobie Edytor AdWords i bardzo szybciutko przekopiujesz kampanie.

Z poziomu konta AdWords również możesz skopiować kampanię i wkleić ją. Zaznacz daną kampanię i użyj przycisku Edytuj - następnie kopiuj....

Także taka operacja zajmie Ci chwilkę, a będziesz mógł kierować dane kampanie na konkretne kraje z konkretnym budżetem.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
dostosowanie stawek spowoduje, że koszt kliknięć CPC będą różne dla tych regionów - więc to nie to samo co ty chcesz osiągnąć.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Dominik dobrze pisze. Samo dostosowanie stawek nie wiele da jeśli zależy Ci na podziale budżetu względem kraju. Ja bym też pokopiowała i ustawiła osobne kampanie i dla nich budżety przydzieliła.

A jak chcesz to mam gotowy skrypt Adwords, który jednocześnie pozwoli Ci zarządzać tymi budżetami. Jeśli w danej kampanii budżet zostanie osiągnięty to dostaniesz na maila informacje o tym i kampania zostanie automatycznie wstrzymana, wiec nie pociągnie Ci budżetu z innej kampanii.