Obecnie 170 forumowiczów jest online
Obecnie 170 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Podział budżetów i limit kasy

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

miałęm 2 kampanie, 2 osobne budżety ustawione, jedna kampania na 10 zł dziennie, druga na 100 zł dziennie, niestety druga kampania wyczerpała budżet i ta pierwsza nie ma z czego "klikać". Jak taki limit ustawić dla jednej z kampanii?

Proszę ładnie o wskazówkę.

Odpowiedź eksperta 5verified_user

Dot.: Podział budżetów i limit kasy

Najlepszy Współtwórca
Niestety w takiej sytuacji dwie kampanie czerpią z tego samego źródła. Aby rozdzielić konkretne wartości budżetów na konkretne kampanie zalecam utworzenie osobnych kont.

Na konto 1 wpłacasz kwotę x dla kampanii x
Na konto 2 wpłacasz kwotę y dla kampanii y

Wtedy obie kampanie czerpią z własnych źródeł. Natomiast aby ułatwić nadzór nad oboma kontami zalecam utworzenie Mojego Centrum Klienta - logując się do niego i łącząc z nim oba konta będziesz miał do nich dostęp.

Natomiast pamiętaj, że obie kampanie nie mogą reklamować jednej i tej samej domeny jeśli używasz dla niej tych samych fraz. W takim przypadku trzeba zastosować trochę inne rozwiązania. Napisz coś więcej co reklamujesz na obu kampaniach to będzie łatwiej doradzić strategię.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Na jednym koncie można użyć reguł i wstrzymywać kampanię, która wydała "swój" limit. 

Nie do końca rozumiem problem. Czy piszesz o budżecie dziennym dla każdej kampanii czy o łącznych środkach na koncie że ich brakło? 

Każda kampania ma oddzielny budżet, więc jedna nie ma wpływu na drugą chyba, że łączny budżet obu jest mniejszy niż środki na koncie (+możliwe przekroczenie 20%). 

Wschodząca Gwiazda

Podejrzewam, że budżet wspólny był mniejszy niż niż suma limitów dziennych dla obu kampanii. Dlatego jak pisał kolega @Dominik Myślak ustaw dwa osobne konta i nie będziesz miał z tym problemu  - szczególnie jeśli dysponujesz małymi budżetami dla tych kampanii.

Wschodząca Gwiazda
no według mnie to najrozsądniej i najłatwiej(dwa konta dla jednej strony tylko dlatego, żeby podzielić budżet to chyba przerost formy) będzie ustawić budżety dzienny poszczególnych kampanii tak aby przedwczesnie nie wyczerpac budżetu miesięcznego(przykładowo mamy 900 zł/miesiąc to dla pierwszej kampanii około 20zł, a dla drugiej 10zł)

Wschodząca Gwiazda

Problemem przy wspólnych budżetach dla dwóch kampanii jest gdy:

- mały budżet i duża różnica w limitach dziennych (tu mamy taki przypadek);

- kiedy kampanię dotyczą dwóch różnych stron, czyli różne założenia marketingowe (podejrzenie, że tak jest u kolegi @TomaszP  ! )

Pozdrawiam
Adam

Wschodząca Gwiazda
Prowadząc dwie kampanie, nawet dla dwóch rożnych witryn z małym budżetem osadziłabym wszystko na jednym koncie. Do tego, jeśli nie wiem jakie budżety ustawić dzienne ustawiam minimalne, nawet po 10 lub 20 zł dziennie, a po dwóch - trzech dniach sprawdzam udział w wyświetleniach i na podstawie tych danych koryguje stawki, budżety. Nie mając doświadczenia w prowadzeniu kampanii nie ustawisz od razu wszystkiego jak trzeba. Kwestia testów, prób i błędów.

Najlepszy Współtwórca

Słuchajcie ja wiem, że są metody automatyczne itp. i dlatego poprosiłem o więcej informacji bo bez nich to możemy zgadywać i dyskutować co lepsze - dwa konta, czy reguły, czy po prostu zwykła najzwyklejsza kontrola wydatków - czyli odwiedzanie konta.

Bez założeń i celów jakie poszczególne kamapnie mają osiągnąć - łącznie z budżetami ustawionymi i tymi, które mająbyć wydne możemy zgadywać Emotikon: Szczęśliwy ale super, że ile osób, tyle pomysłów i skojarzeń najlepszych rozwiązań.

Dominik Myślak