Obecnie 315 forumowiczów jest online
Obecnie 315 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Podejżane statystyki - reklamy graficzne

[ Edytowane ]
Student ✭

Witam, czemu w statystykach występuje strona www na której są wyświetlenia i kliknięcia w moją reklamę, dodam, że jest to www konkurencyjnej firmy która też ma adwordsy, zajrzałem na ich stronę oraz wszystkie podstrony i nie mają żadnego miejsca w którym nasza lub jakakolwiek reklama google mogła by się wyświetlić co do statystyk to liczby i kwoty są malutkie więc niema problemu zablokowałem wyświetlanie na tej stronie i po prostu zastanawia mnie ta sytuacja.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Jet-printer
września 2015

Dot.: Reklamy graficzne itp

Najlepszy Współtwórca
A jak kierujesz reklamy graficzne?

Po słowach, stronach docelowych, zainteresowaniach?

Dana strona mogła bądź może mieć wydzielone miejsce - kwestia faktycznie gdzie ono jest.

Druga kwestia to zauważyłeś coś ciekawego co możesz obrócić na swoją korzyść. Utwórz spersonalizowane reklamy graficzne na ten portal i reklamuj się również u konkurencji, ale zrób to z wyczuciem, może zabawnie, może porównaj oferty, może napisz, że jesteście lepsi, itp.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
W jakich statystykach to widzisz i czy rzeczywiście masz informację, że te przejścia były z reklam AdWords.

Pamiętam sytuację, że miałem w statystykach swojej strony moje własne wejścia z innych domen. Były one wygenerowane w ten sposób, że na początek kliknąłem w zły link (np. przypadkowe kliknięcie na liście wyników Google) i na tyle szybko zauważyłem swój błąd, że na wolnym łączu zdążyłem jeszcze kliknąć w prawidłowy link na opuszczanej stronie. W efekcie zobaczyłem na początek stronę błędnie klikniętą (przez ułamki sekund) a potem już swoją stronę. Statystyki odnotowały to jako wejście na moją stronę ze strony błędnie klikniętej. Być może u Ciebie była taka sama sytuacja.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
A jak kierujesz reklamy graficzne?

Po słowach, stronach docelowych, zainteresowaniach?

Dana strona mogła bądź może mieć wydzielone miejsce - kwestia faktycznie gdzie ono jest.

Druga kwestia to zauważyłeś coś ciekawego co możesz obrócić na swoją korzyść. Utwórz spersonalizowane reklamy graficzne na ten portal i reklamuj się również u konkurencji, ale zrób to z wyczuciem, może zabawnie, może porównaj oferty, może napisz, że jesteście lepsi, itp.
Dominik Myślak
Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
W jakich statystykach to widzisz i czy rzeczywiście masz informację, że te przejścia były z reklam AdWords.

Pamiętam sytuację, że miałem w statystykach swojej strony moje własne wejścia z innych domen. Były one wygenerowane w ten sposób, że na początek kliknąłem w zły link (np. przypadkowe kliknięcie na liście wyników Google) i na tyle szybko zauważyłem swój błąd, że na wolnym łączu zdążyłem jeszcze kliknąć w prawidłowy link na opuszczanej stronie. W efekcie zobaczyłem na początek stronę błędnie klikniętą (przez ułamki sekund) a potem już swoją stronę. Statystyki odnotowały to jako wejście na moją stronę ze strony błędnie klikniętej. Być może u Ciebie była taka sama sytuacja.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

[ Edytowane ]
Student ✭

Reklamy kieruję po frazach

"...możesz obrócić na swoją korzyść..." ciekawe, właśnie przyszło mi do głowy kilka ciekawych pomysłów co do treści reklamy Emotikon: Bardzo szczęśliwy

wydaje mi się, że są trzy możliwości
- jakiś błąd przekłamanie w statystykach
- po prostu nie znalazłem miejsca na reklamę
- może jest jakaś ukryta podstrona w domenie w której mają podgląd na reklamy w danej frazie