Obecnie 329 forumowiczów jest online
Obecnie 329 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Płatności ręczne - pytanie od niedoświadczonego

A P
Nowicjusz ✭

Witam,

nie mogę się doszukać szczegółów działania płatności ręcznych. Czy możliwa jest sytuacja, w której na konto adwords wpłacam określoną sumę, np. 1000 zł, ale na tym etapie nie ustawiam żadnej kampanii.

Mam aktualnie pewną kwotę do wydania (i muszę ją wydać teraz), ale nie wiem jeszcze, w jaki sposób ją wykorzystam (tzn. co będę reklamował, na jakie słowa kluczowe itd.) i kiedy ją wykorzystam. Możliwe, że będę działał dopiero za kilka miesięcy.

Dzięki za odpowiedzi!

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Płatności ręczne - pytanie od niedoświadczonego

Wschodząca Gwiazda
Witaj,

żaden problem. Zakładasz konto Adwords, ustalasz płatność np. ręczne skoro o nich piszesz i wybierasz opcję przelewu. Wpłacasz budżet na konto i na początku kolejnego miesiąca otrzymujesz fakturę za wpłatę. Budżet będzie czekał na koncie aż do momentu jak zdecydujesz się go wydać.

Wschodząca Gwiazda
A P - podejrzewam, że bierzesz jakąś dotacje i masz określony budżet na reklamę. Dowiedz się czy możesz przedłożyć fakturę bezpośrednio z Google, bo znam przypadek kiedy jakaś instytucja finansowa (udzielająca dotacji) robiła problemy z tymi fakturami, ale to tylko przez swoją nie wiedzę (piszę o instytucji). Tu masz ciekawy artykuł na ten temat : http://www.bankier.pl/wiadomosc/Faktura-od-Google-a-a-dotacje-Jak-rozliczyc-wydatki-na-reklame-29157... .

Adaśko

A P
Nowicjusz ✭

Dzięki za odpowiedzi.

Zgadza się, chodzi o dotację. Myślę, że nie powinno być problemu z rozliczeniem faktury, projekt nie jest bardzo restrykcyjny. Co najwyżej, jeśli faktura nie będzie w rodzimym języku, będę potrzebował tłumaczenia przysięgłego (sic).

Mam jeszcze jedno pytanie, niestety bardzo ogólne: jaką kwotę powinienem przeznaczyć na reklamę? Nie oczekuję, że ktokolwiek odpowie mi precyzyjnie, ponieważ zależy to od zakładanych celów etc. Nie orientuję się niestety ile to jest "mało", a ile "dużo". Nie chodzi o ogromną kampanię, po prostu trochę reklamy, żeby produkt złapał wiatru w żagle. Od jakiej kwoty powinienem zacząć?

Najlepszy Współtwórca
Na koncie adwords masz dostępne narzędzia w tym planer słów kluczowych, w którym możesz znaleźć jakieś propozycje słów jak i ocenić koszty kliknięć i ogólnie dobrać budżet.

Ciężko jest wyrokować jaki budżet powinieneś wydać nie znając branży czy słów kluczowych. Czasem wystarczy 500 zł, w innych wypadkach 1000 a jeśli są to duże kampanie to można wydać +30 000 zł.
Dominik Myślak