Obecnie 290 forumowiczów jest online
Obecnie 290 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Planner słów kluczowych nie chce scalić grup reklam z kampanią

Student ✭

Czy ktoś wiec jak zmusić irytujący planner kampanii do tego, żeby dodawał nowe grupy do istniejącej kampanii sam ? Otóż dodałem grupę ok 40 kilku reklam do kampanii, po czym nieznacznie zmieniłem bazowe słowo kluczowe, i pojawiło mi się 5 nowych grup, i jak chcę dodać je do istniejących grup w kampanii to pisze on mi "Znaleźliśmy 39 błędów w Twoim planie. Popraw je i ponownie spróbuj zapisać. Grupa reklam o tej nazwie już istnieje w kampanii" ... kurczę … myślałem że on to sam pousuwa co już jest i "scali" to wszystko dodając nowe grupy, a każe mi usuwać ręcznie, grup mam prawie 50 i nie mam zamiaru tego porównywać co jest a czego nie ma i usuwać, jak to można zrobić ?

Próbowałem różnych opcji ale chyba się nie da. Pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad B
października 2016

Dot.: Planner słów kluczowych nie chce scalić grup reklam z kampanią

Najlepszy Współtwórca
Może takie rozwiązanie Ci pomoże,
Pracujesz na edytorze adwords? Ściągnij go sobie i masz możliwość dzięki niemu sprawdzić duplikaty słów kluczowych - ułatwi Ci to przydzielanie fraz do odpowiednich grup reklam.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad B
października 2016

Najlepszy Współtwórca
Może takie rozwiązanie Ci pomoże,
Pracujesz na edytorze adwords? Ściągnij go sobie i masz możliwość dzięki niemu sprawdzić duplikaty słów kluczowych - ułatwi Ci to przydzielanie fraz do odpowiednich grup reklam.
Dominik Myślak

Student ✭
Dziękuję, można otworzyć dwa okna, posortować to alfabetycznie i da się w miarę szybko porównać to. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, w planerze słów kluczowych są te "prognozy dzienne" - mówi ile może być kliknięć dziennie. Jednak jak dodam już nowe grupy do grupy reklam dla kampanii, to nie da już się włączyć tej symulacji a chciałem zobaczyć po dodaniu nowych grup ile będę miał kliknięć. Czy da się potem to jeszcze raz uruchomić jakoś ?

Najlepszy Współtwórca
Konrad to co widzisz w planerze traktuj jako podpowiedź, a nie wyznacznik. Pamiętaj, że to średnia z ostatnich 12 miesięcy i jest uzależniona od wielu czynników, co niestety nie ma często odzwierciedlenia w rzeczywistości. Ilość wyświetleń bardziej poprawnie pokazuje realne wyświetlenia, kliknięcia nieco gorzej, a koszty CPC traktuj jako pewną podpowiedź, ale nie wyznacznik.
Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭
Po za tym dopóki nie uruchomisz kampanii na dane słowa kluczowe to dane są bardzo rozległe (praktycznie nieużyteczne).
Co do reszty w pełni się zgadzam z Dominikiem.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭

Tak faktycznie stawki się trochę różnią, w sumie to nawet bardzo.

Nie rozumiem jednej rzeczy, chciałem procentowo zwiększyć stawkę o 30% jak nie pojawia się reklama na pierwszej stronie, pojawia się wtedy napis "Poniżej stawki za pierwszą stronę" , ale w ustawieniach określa się pozycję reklamy (Śr. pozycja), ale nie ma tam czegoś takiego jak "Strona 1 lub 2" ?? Generalnie chodzi mi o to że chcę być na 1 stronie, a pozycja w ogólę mnie nie interesuje. Z tym że raz pozycja na pierszej stronie ma nr 6 raz 7 ... czy da się to ustawić ?

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia .. pisze że "Poniżej stawki za pierwszą stronę" .. wchodzę w wyniki wyszukiwania pod frazę, wyświetla się w wynikach czyjaś jedna reklama, moja nie bo dałem za niską stawkę .. nie rozumiem tego kompletnie, czy google chodzi o to że jak za mało płacisz, to nawet jak jest miejsce na twoją reklamę, to reklama się nie wyświetli bo za mało dałeś? Bez sensu to jest, była na stronie tylko jedno reklama kogoś, było jeszcze miejsce na kilka innych ale się nie wyświetla bo za mała stawka ..

Przepraszam za dziwne pytania, po prostu ucze się reklamowania w adwords na żywej gotówce (-:

Najlepszy Współtwórca

Poczytaj o automatyzacji https://support.google.com/adwords/answer/2472779?hl=pl

Możesz ustawić dwie reguły, które obwarują Ci średnie pozycje tak, że Twoje reklamy będą na pierwszej stronie, ale na jakiś konkretnych niższych pozycjach.

Drugie pytanie odnośnie jednej reklamy i braku Twojej - komunikat za niska stawka.

W licytacji liczy się wynik jakości, a w niego wchodzą między innymi dane historyczne CPC - czyli jeśli stawka za dane pozycje była wyższa w przeszłości, to musisz również takową stawkę ustawić - poprawiaj wyniki jakości fraz Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak

Student ✭

Dziękuję, też odkryłem jak scalić jednak grupy z planera z instniejącą grupą, coś wcześniej źle robiłem a proste jest to.

Należy dodać wybrane grupy do planu, kliknąć sprawdź plan, potem zapisywanie na koncie, dodaj do istniejącej kampanii, dodaj do istniejącej grupy reklam, wybieramy odpowiednią kampanię i grupę reklam, i dodaje to co nowe a to co już było nie, i grupa reklam się scala.

Nie rozumiem czemy tylko edytor pozwala wyeksportować wybrane kampanie, grupy reklam, ale juz samych reklam nie pozwala wybrac ktore chcemy eksportować, trochę to bez sensu ale chyba tak musi byc.