Obecnie 255 forumowiczów jest online
Obecnie 255 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Planer słów kluczowych: wysokie stawki CPC

Nowicjusz ✭

Hej,

Czy jest możliwe, że Planer słów kluczowych AdWords sugeruje mi stawki CPC w granicach 4,50 zł na słowa kluczowe, na które nikt się nie reklamuje bądź jest to konkurencja w postaci jednej witryny? A może to błąd i nie należy do końca kierować się tego typu estymacją?

Czy może się okazać tak, że po faktycznym uruchomieniu kampanii, zamiast sugerowanych stawek na poziomie 4,50 zł osiągnę "na starcie" bez problemu np. w granicach 1,00 zł?

Nie rozumiem tego, dlaczego system sugeruje mi takie stawki, skoro nikt na te frazy się nie reklamuje a słowa też nie są przesadnie popularne/konkurencyjne.

Pozdrawiam,

Tomek.

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
września 2015

Dot.: Planer słów kluczowych: wysokie stawki CPC

Wschodząca Gwiazda
Tomasz to jest tylko planer a nie oferta cenowa. Ostateczną cenę CPC poznasz po ustawieniu kampanii. Na ostateczny CPC ma wpływ jakość Twojej reklamy, a planer takich informacji nie ma. Pamiętaj, że z czasem jak będziesz miał kliknięcia w reklamę, to stawki CPC spadną gdyż wzrośnie jakość reklamy ( historyczny CPC ). Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Tomasz to jest tylko planer a nie oferta cenowa. Ostateczną cenę CPC poznasz po ustawieniu kampanii. Na ostateczny CPC ma wpływ jakość Twojej reklamy, a planer takich informacji nie ma. Pamiętaj, że z czasem jak będziesz miał kliknięcia w reklamę, to stawki CPC spadną gdyż wzrośnie jakość reklamy ( historyczny CPC ). Adaśko

Nowicjusz ✭
Dzięki Adam za odpowiedź. Tak właśnie się domyślałem, że finalna stawka CPC powinna być znacznie niższa, skoro po 1) nie ma konkurencji, 2) zakładając, że "poprawnie" zoptymalizuję kampanie CPC powinna być inna.

Czyli Planer swoje a życie swoje Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
oo jak najbardziej planer swoje a życie swoje.
Chciałem jeszcze dodać zupełnie subiektywne moje obserwacje, że często stawki są z kosmosu dla fraz w których jedno ze słów jest bardzo konkurencyjne(samo bądź w zestawieniu z innymi słowami), ale cała fraza zupełnie nie jest- tak jak np w Twoim przypadku, nie ma nikogo kto się reklamuje na nią.

Wschodząca Gwiazda
Jak korzysta się z opcji "Sprawdź dane o liczbie operacji wyszukiwania i jej zmianach" to nie ma możliwości określenia typu dopasowania. Stąd zapewne sytuacja, o której napisał maciekef.
Wybierając jednak w planerze opcję "Sprawdź prognozy liczby kliknięć i kosztów" możemy określić typ dopasowania i prezentowane dane są już bardziej wiarygodne - przynajmniej dla słów w dopasowaniu ścisłym.
Tomasz Ciepłucha