Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pierwszeństwo w kierowaniu

Student ✭

Witam!

 

Jeżeli mam kampanię, która jest kierowana na słowa kluczowe, tematy i miejsca docelowe, to która z tych metod będzie miała pierwszeństwo przed pozostałymi?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Pierwszeństwo w kierowaniu

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli w jednej grupie reklam masz kierowanie na słowa tematy i miejsca docelowe, to system kieruje to w zależności od tego ustawienia- https://i.imgur.com/iBhZSRM.png
Jezeli wybrane jest kierowanie i stawka(dla każdego kryterium kierowania(słowa,tematy itd) musisz to ustalić) to reklama będzie pokazywana tylko na tych wybranych stronach, które pasują kontekstowo(przez słowa kluczowe) i należą do danego tematu.( wartość logiczna "i")
W przypadku " tylko stawka" reklama będzie kierowana na każde z kryteriów. ( wartość logiczna "lub")

Dot.: Pierwszeństwo w kierowaniu

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli wybrałeś opcje "Tylko stawka" to priorytet ( cześciej wyświetlane) będzie miało kierowanie z lepszym rankingiem ( zazwyczaj można to sterować stawką CPC ) a jeżeli "Kierowanie i stawka" to poczytaj to https://support.google.com/adwords/answer/1209882?hl=pl a zrozumiesz :-). Pozdrawiam Adaśko