Obecnie 212 forumowiczów jest online
Obecnie 212 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pierwsza kampania - slowa kluczowe.

Nowicjusz ✭

Witam! 
Będe robił swoją pierwszą kampanię w Google AdWords. Głównie będę, promował pewną, rzecz dla znanego sklepu w UK - PRimark. 

Interesują mnie tylko osoby ktore będą gotowe do zapisania sie na moj newsletter o najnowszych promocjach ze sklepu. 

Według was moje słowa kluczowe powinny być ściśle związane z tym własnie sklepem? Czy mogą być też ogolnie kategoryzowane np. do słowa "shopping" ?

Ogólnie do pozyskiwania słów kluczowych używam Planera słów kluczowych, wybieram tam kraj i język i wpisuje np. nazwe sklepu:  http://prntscr.com/57bbfn

I wyskakuje mi tam 46 grup reklam - czy moge targetowac na to? jest to okolo 800 słów kluczowych. 

Prognozy są takie: http://prntscr.com/57bccq

Jak to wygląda w rzeczywistości? I co do słów kluczowych, lepiej jest je dać np. w cudzysłowie ? Wtedy będą dopasowane do wyszukiwan? O co z tym chodzi, jesli skorzystam z tej opcji to czy powinienem zwiększyc ilosc słów kluczowych czy to nie ma znaczenia? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Pierwsza kampania - slowa kluczowe.

Najlepszy Współtwórca
Zadałeś bardzo trudne pytanie, ponieważ te słowa w żaden sposób mogą ci nie zagwarantować tego, że ktoś zapisze się do newslettera. Po analizie i prognozie fraz z planera na pewno będzie trzeba testować, które faktycznie będą miały lepsze rezultaty. Bardzo istotne będą teksty reklamowe, gdzie będziesz informował...

Zapisz się już dzisiaj do newslettera. Bądź na bieżąco... itp.

Co do dopasowań to zalecam poczytanie o dopasowaniach by dokładnie wiedzieć jakich użyć by nie wydawać pieniążków w błoto.
Dominik Myślak

Dot.: Pierwsza kampania - slowa kluczowe.

Wschodząca Gwiazda
Ja prócz wyszukiwarki poszłabym bardziej w GDN z hasłami o najnowszych promocjach, rabatach i docieraniu do nich jako "pierwszy" dzięki zapisom do newstettera, w tym CTA z hasłem "Zapisz się na Newsletter", itp.

Poza tym przeanalizowałabym grupę użytkowników, którzy do tej pory zapisywali się do newslettera pod względem demografii w Analytics i stworzyłabym kampanię na GDN na użytkowników "podobni do tych z "listy remarketingowej" (oczywiście wcześniej przygotowanej na podstawie użytkowników, którzy zapisywali sie do tej pory).

Myślę, że Ci co z wyszukiwarki trafią po hasłach brandowych będą zapisywać się na newsletter - o ile będzie dobrze widoczny na stronie - bo znają markę i są nią zainteresowani.

Ogólne hasła mogą generować ruch i jeśli użytkownik nie zapisał się do newslettera to można poprzez remarketing w ramach wyszukiwarki (RLSA) wrócić do niego z odpowiednimi, motywującymi reklamami.

Tak na prawdę to kwestia testów.