Obecnie 240 forumowiczów jest online
Obecnie 240 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Partnerzy Google - warto?

Student ✭

Cześć,

macie zaznaczoną tę opcję w kampanii produktowej i reklam tekstowych? Warto? Gdzie jest lista tych partnerów? Na pewno wyszukiwarka wewnętrzna, mapy Google, co jeszcze?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Partnerzy Google - warto?

Najlepszy Współtwórca

Cześć Tomek,

Lista Partnerów jest zapewne długa, ale jest z tym pewien problem - przeczytaj temat wklejony na końcu mojej wypowiedzi.

Czy warto? Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczywiście, czy to Ci się opłaca. Musisz sam zweryfikować, czy Partnerzy wyszukiwania powodują konwersje i ile Cię to kosztuje. 

Na koncie AdWords możesz porównać Wyszukiwarkę z Parnerami Wyszukiwania klikając Segment >> Sieć (z partnerami wyszukiwania)

Screen Shot 03-23-17 at 12.25 PM.PNG

Da Ci to pojecię odnośnie kliknięć/wyświetleń/konwersji/CTR/itp. w porównaniu Wyszukiwarka vs. Parnerzy Wyszukiwania.

Na bazie tego możesz podejmować dalsze decyzje.

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Optymalizacja-AdWords/Wykluczanie-miejsc-docelowych-partne...

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭

@__Tomek__ To zależy w jakiej branży działasz - jednak odpowiem - WARTO!

Jak bardzo, sprawdź i przekonaj się sam :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Partnerzy Google - warto?

Student ✭ ✭ ✭

Tak jak napisał @RafalDziurowicz to zależy od branży, czyli zasadniczo tak jak wszystko w Adwords. Moja obserwacja dotycząca partnerów (testowana na wielu kontach) jest taka.

WADY

- partnerzy mają zawsze niższy CTR, który zaniża ogólne wyniki CTR dla słów kluczowych, grup reklam, kampanii. Jak wiadomo CTR wpływa na wynik jakości.

- partnerzy generują niższy współczynnik konwersji, mam wrażanie że użytkownicy często klikają w reklamy wyświetlane u partnerów nieświadomie, myśląc że po kliknięciu przeniosą się w inną część serwisu, na którym się znajdują

- nie można wykluczać poszczególnych partnerów

ZALETY

- niższy CPC

- dobry kanał do pozyskiwania taniego ruchu dla reklam RTB

Tak jak napisałem jednak na początku posta - wszystko zależy od branży.

Wschodząca Gwiazda

Raczej byłbym ostrożny w stwierdzeniu, że partnerzy mają zawsze niższy CTR.

Wg. moich obserwacji widać, że nie ma tu reguły, a mam konta gdzie CTR na stronach partnerów jest dużo wyższy.

Nawet w przypadku niższego CTR nie jest to wadą, bo CTR na stronach partnerów nie jest brany pod uwagę do wyniku jakości.

"Współczynnik klikalności (CTR) reklam w witrynach partnerów w sieci wyszukiwania nie ma wpływu na Twój Wynik Jakości w wyszukiwarce Google." https://support.google.com/adwords/answer/1722047

Wsp. konwersji nawet jeśli jest niższy to i tak ze względu na zazwyczaj niższe koszty kliknięć koszt konwersji może być niższy, czyli moim zdaniem to też nie jest wada.

Według mnie warto włączyć i sprawdzić po jakimś czasie, jak to wygląda w konkretnym przypadku i na podstawie swoich danych podejmować decyzję.

Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭ ✭

@jakub Zgadza się! Jednak partnerzy jak patrzę zazwyczaj maja wyższy współczynnik klikalności tak jak pisze @Tomasz_C Jednak to zależy jak targetujesz kampanie.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz