AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 252 forumowiczów jest online
Obecnie 252 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Optymalna struktura konta Google AdWords - różne lokalizacje + miejsca wyświetlania

Magister ✭

Cześć,

Mam pytanie o optymalną strukturę konta Adwords – jaki zastosować podział w przypadku Reklamodawcy, który chce kierować reklamy na 3 różne Państwa, z zachowanie przejrzystości konta?
Czyli jak najlepiej stworzyć strukturę konta, by później można było szybko wprowadzać zmiany i ustawienia (np. zmiany w sieci reklamowej – podział na zainteresowania, słowa kluczowe itd)?

Przykładowa oferta Reklamodawcy:

Oferta: TV (LG, Sony, Panasonic, Samsung), Kompy (Apple, Acer, Dell)
Kierowanie: Francja, Holandia, UK

Struktura 1

Kampania 1: Francja – TV – Sieć wyszukiwania
Grupa reklam: LG, Sony, Panasonic, Samsung

Kampania 2: Francja – TV – Sieć reklamowa

Kampania 3: UK – Kompy – Sieć wyszukiwania
Grupa reklam: Apple, Acer, Dell

Kampania 4: UK – Kompy – Sieć reklamowa

itd

Wg mnie taki podział ułatwia wprowadzanie szybkich zmian (edycja stawek za kliknięcie, miejsc docelowych w sieci reklamowej etc). Co myślicie?

Gdybym zrobił podział kampanii tylko na lokalizacje, czyli mniej więcej tak

Struktura 2

Kampania 1: Francja – TV

Kampania 2: UK – TV

Kampania 3: UK – Kompy

i już w samych kampaniach wybierał miejsce wyświetlania reklam (sieć reklamowa, sieć wyszukiwania itd) to wtedy we wszystkich grupach reklam w danej kampanii musiałbym trzymać się jednego schematu na sieć reklamową, sieć wyszukiwania lub obie, co utrudniłoby późniejszą optymalizację ustawień kampanii (np. sprawdzanie różnych CPC w zależności od miejsca kierowania reklamy itd).

Reasumując - struktura 1, struktura 2 czy coś zupełnie innego?:-)

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,

Ten popularny wątek został przeniesiony z poprzedniego Forum pomocy AdWords.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
listopada 2015

Dot.: Optymalna struktura konta Google AdWords - różne lokalizacje + miejsca wyświetlania

Magister ✭

Użytkownik Maciekef odpowiedział:

zdecydowanie 1

jedną z podstawowych dobrych praktyk jest oddzielenie kampanii kierowanych na wyszukiwarke i na siec reklamową

nie wiem jaki masz asortyment, ale jezeli każdego z producentów masz sporo róznych kompów to ja bym raczej poszedł o krok dalej i zrobił cos takiego

Kampania 1: Francja – TV – nazwa producenta - Sieć wyszukiwania
Grupa reklam: nazwy serii produktów/nazwy poszczegolnych modeli

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
listopada 2015

Dot.: Optymalna struktura konta Google AdWords - różne lokalizacje + miejsca wyświetlania

Magister ✭

Użytkownik Maciekef odpowiedział:

zdecydowanie 1

jedną z podstawowych dobrych praktyk jest oddzielenie kampanii kierowanych na wyszukiwarke i na siec reklamową

nie wiem jaki masz asortyment, ale jezeli każdego z producentów masz sporo róznych kompów to ja bym raczej poszedł o krok dalej i zrobił cos takiego

Kampania 1: Francja – TV – nazwa producenta - Sieć wyszukiwania
Grupa reklam: nazwy serii produktów/nazwy poszczegolnych modeli