Obecnie 343 forumowiczów jest online
Obecnie 343 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Odrzucone słowa kluczowe

Nowicjusz ✭ ✭

Dzień dobry,

Proszę o pomoc. Uruchomiliśmy dzisiaj nową wersję naszej strony internetowej. Wszystkie adresy docelowe URL dla słów kluczowych uległy zmianie. Przypisałam poprawne linki słowom kluczowym. Jednak większość z nich została odrzucona z powodu niepoprawnego adresu URL. Ale gdy klikam w te adresy w raporcie słów kluczowych otwierają się poprawnie. Czy mam podjąć jakieś działania, czy poczekać?

Z góry serdecznie dziękuję.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Odrzucone słowa kluczowe

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Zmień adres strony docelowej na inny i zapisz reklamę. Następnie ponownie wyedytuj reklamę wpisz prawidłowy URL i zapisz reklamę raz jeszcze. Chodzi o to by reklama ponownie została przesłana do sprawdzenia.

Pamiętaj, że w jednej grupie reklam może być używana jedna domena.

Wschodząca Gwiazda
Witaj ja dopytam jeszcze, piszesz o problemie z linkami przy słowach kluczowych czy przy reklamach o czym wspominał Krzysztof?

Nowa wersja strony to zupełnie nowa domena czy tylko struktura na stronie się zmieniła? zwróć też uwagę przy zmianach czy dodajesz www czy dodajesz url bez www bo wielokrotnie zdarzyło mi się, że system odrzucił mi przez to reklamę.

Wschodząca Gwiazda
Może właśnie chodzi o to, że w jednej grupie reklam może być używana jedna domena. Dodałeś do słów nowe url-e, a w reklamach są stare to wtedy będzie to naruszałą powyższą zasade, jeżeli oczywiście zmieniliście również domenę. Jeżeli tak to musisz podmienic url również w tekstach reklamowych.