Obecnie 247 forumowiczów jest online
Obecnie 247 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nowe funkcje Adwords: GSP i śledzenie telefonów

Student ✭ ✭

Witajcie,

chciałbym się dowiedzieć, czy z poziomu zwykłego konta Adwords, mam dostęp do reklam GSP oraz funkcji śledzenia konwersji z telefonów. Ostatnio czytałam, że funkcja została już wdrożona w Polsce.

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila S
września 2015

Dot.: Nowe funkcje Adwords: GSP i śledzenie telefonów

Wschodząca Gwiazda
Jeśli chodzi o śledzenie konwersji z połączeń telefonicznych to jak najbardziej możesz to robić odkąd został wprowadzony w Polsce numer przekierowania Google. Daje to możliwość śledzić nie tylko konwersje z połączeń nawiązanych bezpośrednio po kliknięciu w przycisk zadzwoń przy reklamach na smartfonie ale też gdy ktoś wybierze numer przekierowania, który mu się wyświetli w reklamie na desktopie, a nawet (poprzez zastosowanie odpowiedniego kodu na stronie) możliwa jest podmiana numerów telefonu na reklamowanej stronie na numery przekierowania Google. Dzięki temu, gdy ktoś wejdzie na stronę po kliknięciu reklamy, a następnie zadzwoni przepisując numer na stronie (który został podmieniony), również można takie połączenie śledzić i zliczać jako konwersję.

Co do GSP to nie wiem, ale pewnie Paulina będzie wiedzieć Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila S
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Jeśli chodzi o śledzenie konwersji z połączeń telefonicznych to jak najbardziej możesz to robić odkąd został wprowadzony w Polsce numer przekierowania Google. Daje to możliwość śledzić nie tylko konwersje z połączeń nawiązanych bezpośrednio po kliknięciu w przycisk zadzwoń przy reklamach na smartfonie ale też gdy ktoś wybierze numer przekierowania, który mu się wyświetli w reklamie na desktopie, a nawet (poprzez zastosowanie odpowiedniego kodu na stronie) możliwa jest podmiana numerów telefonu na reklamowanej stronie na numery przekierowania Google. Dzięki temu, gdy ktoś wejdzie na stronę po kliknięciu reklamy, a następnie zadzwoni przepisując numer na stronie (który został podmieniony), również można takie połączenie śledzić i zliczać jako konwersję.

Co do GSP to nie wiem, ale pewnie Paulina będzie wiedzieć Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
Dzięki, a możesz napisać coś więcej - gdzie mogę uruchomić numer przekierowania ?
Rozumiem , że wtedy w reklamach Google i na stronie wyświetla się zupełnie nowy numer ? Numer firmowy klienta jest ukryty i następuje auto przekierowanie połączenia w tle ?

Wschodząca Gwiazda
Numer przekierowania Google możesz wybrać przy konfiguracji rozszerzenia połączeń.
Jeśli włączysz tą opcję wówczas w reklamach pojawi się zamiast normalnie podanego w rozszerzeniu numeru telefonu numer przekierowania Google.
Natomiast by numer ten pojawiał się również na stronie po kliknięciu w reklamy należy przedsięwziąć dodatkowe kroki.

Szczegółowe informacje na temat konfiguracji konwersji z połączeń z reklam i z połączeń ze strony znajdziesz w pomocy:
https://support.google.com/adwords/answer/6095882
https://support.google.com/adwords/answer/6095883

Jeśli chodzi o numer przekierowania, który będzie się wyświetlał na stronie to trzeba pamiętać, że mimo poprawnej konfiguracji numer nie zawsze może się pokazać. Natomiast w przypadku reklam będzie on wyświetlany za każdym razem, gdy wyświetlone będzie rozszerzenie połączeń.
Tomasz Ciepłucha

Magister ✭
GSP stety/niestety nie jest dostępny dla wszystkich. Aby otrzymać dostęp do tej funkcji zgłoś się do swojego "agenta" z Google albo przez "Kontakt z Google".

Więcej informacji na temat GSP:
http://adwords-pl.blogspot.com/2014/12/reklamy-na-gmailu-gmail-sponsored.html