Obecnie 183 forumowiczów jest online
Obecnie 183 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nowa strona Forum AdWords-poznaj nowe funkcje!

Magister ✭ ✭ ✭

Drodzy Użytkownicy Forum AdWords,

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować Was, że całkowicie odmieniamy oblicze Forum AdWords! Mamy nadzieję, że dzięki nowej stronie sprawimy, że Wasza obecność na Forum będzie miłym, angażującym doświadczeniem i, że nowy wygląd oraz funkcjonalność strony ułatwią Wam efektywną wymianę doświadczeń i porad z innymi aktywnymi użytkownikami programu AdWords.

Co nowego?

1. Bardziej przejrzysty interfejs strony oraz łatwiejsza, bardziej intuicyjna nawigacja zachęcająca do interakcji

• Lepsza widoczność wątków zaakceptowanych jako rozwiązanie (przykłady dostępne chwilowo tylko w języku angielskim)

• Przejrzysty widok dyskusji w  danych kategoriach

• Szybki wgląd w statystyki dyskusji

• Możliwość odpowiadania w obrębie danego wątku (dobrze widoczna treść wątku)

2. Więcej uznania dla Twojego zaangażowania na Forum

• Odznaki osiągnięć

• Wskaźnik postępu Twoich poziomów uczestnictwa

• Okienko zawierające informacje o autorze artykułu oraz zintegrowany znacznik autorstwa

3. Łatwiejszy dostęp do nowych treści  

• Widok przebiegu najnowszych dyskusji i artykułów

• Polecane do przeczytania wątki i artykuły

4. Lepsze intergracja z portalami społecznościowymi

• Możliwość dodania profili w mediach społecznościowych do Twojego profilu

• Łatwiejsze udostępnianie treści na różnych platformach

• Łatwość w subskrybowaniu dyskusji

Chcielibyśmy podziękować wszystkim użytkownikom za Wasze wsparcie, zaangażowanie oraz entuzjazm. Szczególne podziękowania dla naszych Najlepszych Współtwórców za ich udział w procesie ulepszania strony Forum AdWords.

Pozdrawiam,

KarolinaP

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Nowa strona Forum AdWords-poznaj nowe funkcje!

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

coż dodać... czekamy z niecierpliwością

Na firefoxie brakuje menu na granatowym pasku - w chromie wszystko jest

dodatowo do czego służy okno Zapytaj na forum adwords oraz Przeszukaj forum adwords powyżej?

To wyżej służy do przeszukiwania, a to stojące w miejscu poniżej do zadania od razu pytania?

-------------------------------------------------------------------------------

Dodatkowo po wrzuceniu grafiki po zdaniu, że na firefoxie nie działa poprawnie nie zatwierdziło odpowiedzi z komunikatem na czerwono, że odpowiedź nie może przekraczać 20 000 znaków

Zadałem pytanie odnośnie tych dwóch okien wyszukiwania/zadawania pytań, ponieważ to poniżej zabiera sporą część ekranu i czytanie postów robi się uciążliwe - zbyt mała przestrzeń... 

Jeśli już pewne elementy mają stać w miejscu to zalecam przycisk odpowiedz i ustawień, aby również stał w miejscu bo po przewiniciu w dół nie ma bądź nie widzę możliwości udzielenia odpowiedzi... - mogę jedynie edytować już istniejącą odpowiedź.

ScreenShot072.jpg

Nie pamiętam jak było w poprzedniej wersji, ale udało mi się wrzucić obrazek dopiero po wybraniu ikonki z menu i wybraniu zdjęcia - próba po prostu wklejenia obrazka zakończyłą się komunikatem o błędnym html.

Przepraszam, że jedno pod drugim, ale co chwilkę coś wychodzi...

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

w poprzedniej wersji również mnie coś denerwowało... gdzie mogę się wylogować? Po najechaniu na maila w górnym prawym nie mam takowej możliwości....

Teraz dopiero sprawdziłem przycisk w dolnym prawym rogu wypowiedzi - strzałka - chociaż po najechaniu na niego niech będzie znacznik title opisany jako odpowiedz, czy coś bo strach naciskać, żeby sprawdzać do czego służy Emotikon: Szczęśliwy

ScreenShot073.jpg

Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Witaj,

bardzo dziękuję za wartościowe informacje. Myślę, że pojawi się jeszcze parę rzeczy, które mogą wzbudzać wątpliwości i pytania, dlatego pozwól proszę, że poczekam jeszcze chwilkę i potem odpowiem zbiorowo na wszystkie pytania i wątpliwości Emotikon: Szczęśliwy Na pewno zajmie to jeszcze trochę czasu zanim osiągniemy idealny obraz i funkcjonalność strony Forum, więc z góry dziękuję za wszystkie uwagi i proszę o wyrozumiałość Emotikon: Szczęśliwy

Dziękuję i pozdrawiam,
KarolinaP

Najlepszy Współtwórca
Wiem jak to działa Karolino więc zgłaszam co rzuciło mi się w oczy, ale wygląda to całkiem fajnie...

Niech ktoś jeszcze się wypowie na temat tego okna Zapytaj na forum adwords bo przy moim ekranie 1024x768 miejsca na same wątki/wpisy zostaje według mnie za mało.
Dominik Myślak

Magister ✭
A kiedy będzie dostępna odznaka Certyfikowanego Partnera Google?

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

W operze nie widac w ogole polskich liter,
co praktycznie uniemozliwia uzywanie forum w operze :/

Magister ✭ ✭ ✭
Witajcie!

Przepraszam za dość długi czas oczekiwania na odpowiedzi, ale wciąż dokonujemy zmian na stronie i korygujamy błędy. Na chwilę obecną jestem już w stanie udzielić odpowiedzi na niektóre z pytań:

1. Grafiki w wątkach: Obrazki, zrzuty ekranu itp. mogą być wklejane do wątku jedynie za pomocą ikony grafiki. Bezpośrednie wklejenie obrazka do wątku jest niestety niemożliwe i tak było także w przypadku poprzedniej wersji strony.

2. Menu nawigacyjne w przeglądarce Mozzila Firefox: Menu nawigacyjne oraz wszstkie kategorie powinny być już widoczne także w Firefoxie. Jeśli dalej nie widać menu nawigaczjnego, proszę spróbować wyczyścić cookies przeglądarki. Powinno pomóc.

3. Wielkość okna "Zapytaj na Forum": Chwilowo nie ma możliwości zmniejszenia okna, ale jeśli będzie to uciążliwe i dostaniemy więcej tego typu informacji zwrotnych, to postaramy się jakoś to rozwiązać w przyszłości.

4. "Przeszukaj Forum AdWords" i "Zapytaj na Forum AdWords": Okno "Zapytaj na Forum AdWords" służy do zadania pytania, a jeśli takie lub podobne pytanie zostało już wcześniej zadane, to system autmatycznie je pokaże, aby użytkownik rozważył, czy na pewno chce zadać ponownie to pytanie, czy być może odpowiedź na została opublikowana już wcześniej. Jeśli nie udzielono wcześniej odpowiedzi na pytanie użytkownika, to klikając na "Zadaj pytanie" automatycznie wklei się temat i można zadać swoje pytanie.

Natomiast okno "Przeszukaj forum AdWords" służy do wyszukiwania interesujących nas wątków i treści bez konieczności zadawania pytania. Ktoś może chcieć po prostu poczytać istniejące już wątki.

5. Strzałka odpowiedzi: Symbol strzałki jest standardowym symbolem oznaczającym odpowiedź, stosowanym w różnych produktach Google, np. w Gmailu i na chwilę obecną nie ma możliwości zmiany tego symbolu.

6. Wylogowanie się ze strony Forum AdWords: Nie istnieje bezpośrednia możliwośc wylogowania się ze strony Forum. Profil na Forum jest połączony z danym kontem Google. Każdy użytkownik jest automatycznie logowany do strony, jeśli jest zalogowany do konta Google. Wylogować można się zatem w obrębie przeglądarki/konta Google.

7. Forum AdWords w Operze: Chwilowo strona Forum nie jest wspierana przez Operę, ale postaramy się to zmienić w najbliższej przyszłości.

8. Odznaki Certyfikowanego Partnera Google: Odznaki CPG są przyznawane przez Administratora Forum. Proszę zatem o kontakt wszystkich użytkowników, którzy są Certyfikowanymi Partnerami Google i chcieliby, aby odznaka była widoczna przy ich profilu.

Dziękuję i pozdrawiam!
KarolinaP

Najlepszy Współtwórca
dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi...

Co do strzałki odpowiedzi to nie chciałem jej zmieniać, ale np. dodać znacznik title, czyli po najechaniu na strzałkę pojawi się chmurka z treścią ze znacznika title - wystarczyłoby napisać w title="odpowiedz"

Zgłaszam chęć umieszczenia ikonki certyfikowanego partnera - niestety jest on przyznany na innym mailu niż loguje się na forum - mogę go podać np. mailowo.
Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Jasne, totalnie rozumiem sens dodania znacznika, ale póki raczej ta zmiana nie zostanie. Zaimplementowana. Postaram się jednak jeszcze raz zgłosić, że znacznik były pomocny.

Jeśli chodzi o odznakę CPG, to odezwę się mailowo.
Pozdrawiam,
KarolinaP

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Karolino otrzymałem maila od Ciebie z maila (adres mailowy usunięty przez Administratora Forum) - niestety otrzymałem zwrotkę...

Witaj ostry-dyzur@internetowe-pogotowie-reklamowe.pl!

Piszemy do Ciebie, aby powiadomić Cię, że grupa, z którą chcesz się skontaktować (pl-forum) może nie istnieć. Możesz także nie mieć uprawnień do zamieszczania wiadomości w tej grupie. Oto kilka dodatkowych informacji szczegółowych, które wyjaśniają, dlaczego nie możesz zamieszczać postów:

* Nazwa grupy mogła zostać niepoprawnie wpisana lub niepoprawnie sformatowana.
* Właściciel grupy mógł ją usunąć.
* Aby otrzymać uprawnienia do zamieszczania postów, może być konieczne dołączenie do grupy.
* Zamieszczanie postów w tej grupie może być niemożliwe.

Jeśli masz pytania dotyczące tej lub innej grupy dyskusyjnej Google, odwiedź Centrum pomocy pod adresem http://support.google.com/a/google.com/bin/topic.py?topic=25838.

Dziękujemy,

google.com admins

Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Ok, coś musi być nie tak. Dzięki za informację! Bardzo ważna.
Zaraz napiszę z drugiego.
Pozdrawiam,
KarolinaP

Najlepszy Współtwórca
dodatkowa rzecz, która według mnie powinna działać inaczej. Po otrzymaniu maila z subskrypcji - z nowych wątków/wpisów - odpowiadam na nie, ale wchodzę z linka w mailu.

Przeszukując później forum nadal te wątki są jako nieprzeczytane mimo, że je już widziałem bądź na nie odpowiedziałem
Dominik Myślak