Obecnie 172 forumowiczów jest online
Obecnie 172 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Niska liczba wyświetleń reklam z listą produktów (PLA)

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Dzień dobry.

Proszę o podpowiedź, jak mogę podnieść liczbę wyświetleń reklam w Google Zakupy. 

Mam 15 aktywnych produktów w Merchant Center (obecna lista produktów aktywna jest od 3 dni).

Wczoraj miałam 105 wyświetleń i 3 kliknięcia. Koszt 1,16 zł, przy budżecie dziennym ustawionym na 50 zł.

W wynikach wyszukiwania w Google Zakupach żądzą 2 konkurencyjne firmy, zajmując wszystkie 8 miejsc. Wyszukiwane słowa kluczowe mamy i w tytule reklamy i w treści strony. 

Czy powodem niskiej liczby wyświetleń jest fakt, że nasze reklamy są jeszcze świeże (choć chyba wszystkie są świeże)? Może mamy zbyt mało produktów? Czy może być jeszcze inny powód? 

Serdecznie dziękuję.

Dot.: Niska liczba wyświetleń reklam z listą produktów

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Produkty powinny być jak najdokładniej opisane, używając możliwie dużej liczby atrybutów.

AdWords to aukcja więc - w dużym skrócie - wygrywa ten, kto da więcej. Jeżeli konkurencja jest wyżej i częściej to znaczy, że dają wyższe stawki i/lub mają lepiej opisane produkty. Wniosek: poprawić opisy produktów i/lub podnieść stawki.

Dot.: Niska liczba wyświetleń reklam z listą produktów

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję bardzo za odpowiedź.