Obecnie 208 forumowiczów jest online
Obecnie 208 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Niebieski znacznik reklam w Google Maps

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

jeśli mam połączoną lokalizację i reklamy a znacznika nie widzę, to znaczy, że muszę włączyć tę opcję?

2017-02-23 22_01_15-Zarządzanie kampanią – Google AdWords.png

Student ✭ ✭ ✭

Cześć Tomku,

Połączona lokalizacja umożliwia Ci pokazanie w reklamie położenia Twojej firmy niezależnie od tego, gdzie ta reklama się pojawi.

A sieć partnerów wyszukiwania to po prostu lokalizacje inne niż wyszukiwarka Google.

Osobiście uważam, że warto tę opcję przetestować.

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

@Łukasz S Nie do końca to tak działa jak piszesz, prawdą jest że warto włączyć tą funkcje ponieważ rozszerza zasięg (w większej ilości miejsc wyświetlają się reklamy adwords) - natomiast nie Ty piszesz o rozszerzeniu lokalizacji.

@Tomasz P Jeśli włączysz tą funkcje, wówczas Twoje reklamy będą się wyświetlać w tych usługach (np. jeśli ktoś w Mapach Google wpisze słowo kluczowe które ma w Adwords, wówczas wyświetli mu się Twoja reklama).

Aby Twoja reklama była jeszcze bardziej widoczna, spróbuj z rozszerzeniami reklam :-). Tak jak Łukasz pisał np. rozszerzenie lokalizacji, wówczas w zależności gdzie znajduje się użytkownik i poprawności konfiguracji Google Moja Firma oraz połączeniu z Adwords, będzie wyświetlana w rozszerzeniu najbliższa lokalizacja.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz