Obecnie 289 forumowiczów jest online
Obecnie 289 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nie wykryliśmy funkcji remarketingu Google Analytics w Twojej witrynie

Nowicjusz ✭

Witam,

Mam problem z tym komunikatem. Wszystko wydaje się być odpowiednio skonfigurowane, listy są kompletowane, a jednak irytuje mnie ten błąd.

Wisi już od dłuższego czasu, aktualnie jest wdrożony google tag manager, w analyticsie ustawiona funkcja reklamodawcy. Czy ma ktoś jakiś pomysł?

Dodatkowo, czy jeśli łączymy konto analytics z kontem adwords, to potrzebne jest wdrożenie kodu adwords do remarketingu?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Nie wykryliśmy funkcji remarketingu Google Analytics w Twojej wi

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

list remarketingowych z Google Analytics nie możesz używać do remarketingu w wyszukiwarce, dlatego mimo wszystko warto umieścić kod remarketingowy AdWords na stronie, nawet jeśli teraz z niego nie korzystasz.

Natomiast komunikat, jaki Ci się wyświetla "Nie wykryliśmy funkcji remarketingu Google Analytics w Twojej witrynie" powinien zniknąć w ciągu kilku dni. Jeżeli nie znika to powinieneś sprawdzić poprawność instalacji kodu GA na stronie.

Masz w konfiguracji GA w ustawieniach usługi włączoną opcję "Włącz funkcje reklamowe", czy masz w kodzie wstawioną linię ga('require', 'displayfeatures');
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Dzięki za odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

Ten komunikat nie chce zniknąć już od ponad tygodnia, próbowałem to zrobić przez zwykłe kody GA/Adwords oraz aktualnie przez Tag Managera (którego dopiero się uczę).
Czy w Tag Managerze trzeba gdzieś dodać tę linijkę o włączeniu funkcji reklamowych?

Wschodząca Gwiazda

Jeśli masz wdrożony tag Universal Analytics przez GTM to w konfiguracji tagu musisz zaznaczyć opcję "Włącz funkcje związane z reklamą w sieci reklamowej", która znajduje się pod identyfikatorem śledzenia.

tag-manager-ga.png

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Dokładnie tak ustawiony jest tag manager. Z tą różnicą, że ID nie jest w {{ }} ale to chyba nie ma znaczenia?

Wschodząca Gwiazda
Na screenie, jaki wstawiłem, identyfikator śledzenia jest zdefiniowany jako zmienna, dlatego jest w podwójnych nawiasach klamrowych. Tak przy okazji to jest dobra praktyka. Definiujesz identyfikator śledzenia jako zmienną, a potem we wszystkich tagach Analytics wstawiasz tą zmienną, zamiast zastanawiać się jaki jest identyfikator. No chyba, że masz tylko jeden tag Google Analytics.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Masz wlaczone obie wersje danych demograficznych z poziomu uslugi w GA?

Zrzut ekranu 2015-03-31 o 18.51.55.png