Obecnie 325 forumowiczów jest online
Obecnie 325 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Narzędzie do analizy słów kluczowych

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Czy znacie może jakieś narzędzie które pozwala wyciągnąć ilość wystąpień poszczególnych wyrazów z listy słów kluczowych?

Przykładowy problem:

• mam listę 20 tys słów kluczowych użytych przez użytkowników do wyświetlenia reklam, wygenerowanych przez frazy w dopasowaniach inne niż ścisłe,
  • 99% z tych słów kluczowych ma tylko 1-2 wyświetlenia,
  • chcę uzyskać informację jakie wyrazy składowe tych fraz występowały najczęściej, np po to żeby dodać je do wykluczeń lub stworzyć na ich podstawie nowe frazy w dopasowaniu przybliżonym.

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał C
września 2015

Dot.: Narzędzie do analizy słów kluczowych

Profesjonalista ✭

Michał,

pewnie dało by się napisać jakąś fajną funkcję lub skrypt Google Apps, ale tak na szybko w MS Excelu jesteś kilka kliknięć od uzyskania tego co zamierzasz Emotikon: Szczęśliwy szybki tut:

wordcount1.jpg

wybierasz rozdzielany i w następnym kroku zaznaczasz Spacja. Później tylko dalej i zakończ. Otrzymujesz dane rozbite na pojedyncze słowa. Zaznaczasz nagłówek i dajesz zaawansowane filtrowanie

wordcount2.jpg

W opcjach filtra zaznaczasz kopiuj w inne miejsce, podajesz zakres gdzie masz słowa, wybierasz miejsce gdzie ma wkleić i zaznaczasz Tylko unikatowe rekordy

wordcount3.jpg

Pozostaje wstawienie prostej formułki w kolumnie obok unikalnych słów (jako zakres wybierasz komórki zawierające porozbijane słowa, jako kryteria unikalne słowo w kolumnie po lewej)

wordcount4.jpg

zostaje tylko skopiować formułę do wierszy poniżej i masz liczbę wystąpień słów w słowach kluczowych.

wordcount5.jpg

Brzydko jak nie wiem ale szybko i działa Emotikon: Mrugający

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał C
września 2015

Profesjonalista ✭

Michał,

pewnie dało by się napisać jakąś fajną funkcję lub skrypt Google Apps, ale tak na szybko w MS Excelu jesteś kilka kliknięć od uzyskania tego co zamierzasz Emotikon: Szczęśliwy szybki tut:

wordcount1.jpg

wybierasz rozdzielany i w następnym kroku zaznaczasz Spacja. Później tylko dalej i zakończ. Otrzymujesz dane rozbite na pojedyncze słowa. Zaznaczasz nagłówek i dajesz zaawansowane filtrowanie

wordcount2.jpg

W opcjach filtra zaznaczasz kopiuj w inne miejsce, podajesz zakres gdzie masz słowa, wybierasz miejsce gdzie ma wkleić i zaznaczasz Tylko unikatowe rekordy

wordcount3.jpg

Pozostaje wstawienie prostej formułki w kolumnie obok unikalnych słów (jako zakres wybierasz komórki zawierające porozbijane słowa, jako kryteria unikalne słowo w kolumnie po lewej)

wordcount4.jpg

zostaje tylko skopiować formułę do wierszy poniżej i masz liczbę wystąpień słów w słowach kluczowych.

wordcount5.jpg

Brzydko jak nie wiem ale szybko i działa Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Marcin dzięki za dokładnego tutoriala, myślę że bez problemu odtworzę to na Open Office w którym pracuję. W międzyczasie poszukam jeszcze jakiegoś gotowego narzędzia i jeśli znajdę podzielę się linkiem.

Wschodząca Gwiazda

Arkusz chyba będzie tutaj najbardziej przydatny. Ja mam taki gotowy plik excelowy (hasło: adwords)

W drugim arkuszu wklejam tylko raport wyszukiwanych haseł, a w pierwszym wpisuję słowo i od razu mi wylicza wszystkie wskąźniki - liczba klików, wyświetleń, konwersji, koszt itd.

Nowicjusz ✭
Jeżeli pozwolisz to załapię się na ten arkusz - świetna robota i dziękuję Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Jakbym nie pozwalał to bym nie umieszczał Emotikon: Mrugający .
Proszę bardzo, owocnej pracy życzę.

Nowicjusz ✭
Hej, jeżeli jest szansa to również byłabym chętna na ten arkusz... ale niestety nie mogę go pobrać Emotikon: Smutny pobiera się jako notatnik i nic nie mogę z nim zrobić. Z góry dzięki za pomoc!

Wschodząca Gwiazda
z tym poprzednim linkiem jest wszystko w porządku, ale skoro masz jakiś problem to łap tak- https://drive.google.com/file/d/0B4DEII_YGD8LenBtWTJCT2xOZkk/view?usp=sharing
to trzeba ściągnąć i rozpakować winzipem czy winrarem - hasło: adwords

Student ✭
Jak już temat został odkopany, to pozwolę sobie podziękować za zamieszczony arkusz, bardzo skorzystam Emotikon: Szczęśliwy

Marta - powinien pobrać się jako .rar do rozpakowania.

Najlepszy Współtwórca
wokół pliku do pobrania wczoraj były dwie reklamy z przyciskiem pobierz - sam się nabrałem
Dominik Myślak