Obecnie 219 forumowiczów jest online
Obecnie 219 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nakładka In-Video - rozmiar

Nowicjusz ✭ ✭

Mam pytanie dotyczące statycznej nakładki In-Video umieszczanej w filmach na YouTube. Taka nakładka ma rozmiar 480x70, ale jak odtwarzacz YouTube jest teraz większy w zależności od ekranu, to ta nakładka jest bardzo mała. Jaki powinien być rozmiar nakładki dla większego odtwarzacz?

I gdzie ustawia się taką większą nakładkę, bo jak ustawiamy z galerii reklam In-Video to mamy możliwość wgrać tylko jeden rozmiar 480x70 i reklamę towarzyszącą 300x250?

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Dot.: Nakładka In-Video - rozmiar

Najlepszy Współtwórca
IMHO nakladka bedzie sie skalowac automatycznie do maksymalnego rozmiaru ca. 730x90 px

https://support.google.com/adwordspolicy/answer/1111224?hl=pl

Nowicjusz ✭ ✭
Chyba jednak nakładka się nie skaluje automatycznie. Przynajmniej jak sprawdzałam ten sam film, ta sama reklama na dwóch rozmiarach odtwarzacz, to na tym większym wyświetlał się nadal ta 480x70. Może jakieś inne pomysły?

Wschodząca Gwiazda
Bo ta skalowalność ty tylko chyba dla nakładki we Flashu.
Więc możesz zawsze dać statyczny obraz do Flasha i będzie wówczas skalowalna.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Ok, dzięki, sprawdzę to rozwiązanie.

Nowicjusz ✭ ✭
Ok, przygotowaną nakładkę we flashu próbowałam wgrać jak tą poprzednią nakładkę, czyli +Reklama => Galeria reklam => Reklama wideo => Statyczny obraz InVideo i dostałam komunikat, że plik flash jest niedozwolony? W takim razie gdzie wgrać tę reklamę?

Wschodząca Gwiazda
"Nakładki Flash są dostępne wyłącznie dla wybranych reklamodawców."

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭
Tzn. kim są wybrani reklamodawcy, co trzeba zrobić żeby być wybranym reklamodawcą?

Nowicjusz ✭ ✭
Ok, dzwoniłam na infolinię i powiedziano mi, że Flash nie jest dostępny ponieważ to jakaś usługa beta (?) i czasem komuś zostaje ona przydzielona, spotkaliście się kiedyś z takim wytłumaczeniem?

Wschodząca Gwiazda
Jest wiele produktów w fazie beta, i zwykle ich dostępność na kontach zależy od rodzaju fakturowania konta, wydatków itp. To jest konkretne wytłumaczenie.