AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 254 forumowiczów jest online
Obecnie 254 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nagły spadek CTRów i liczby kliknięć po włączeniu wszystkich reklam

Nowicjusz ✭

Witam,

Pokusiłam się o eksperymenty na reklamach, które niestety bardzo niekorzystnie wpłynęły na CTR i liczbę klików.

1) Ograniczyłam liczbę reklam do 5 dla grup reklam, które generują największą liczbę klików.

2) Po około 10 dniach zauważyłam, że nie odnioslo to zamierzonego efektu, a liczba klików dla modyfikowanych grup spadła.

3) Wyciągnęłam niesłuszny wniosek, że jeśli włączę wszystkie reklamy, dla wszystkich grup reklam we wszystkich kampaniach, powinno to wpłynąć pozytywnie na liczbę klików.

4) Niestety CTRy spadły z poziomu 12-13% do 9-10%, a liczba klików obniżyła się o około 25%, stan ten utrzymuje się od miesiąca.

Będę bardzo wdzięczna za pomysły jak uratować sytuację i przywrócić wskażniki skuteczności z wcześniejszego okresu.

Agnieszka

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Nagły spadek CTRów i liczby kliknięć po włączeniu wszystkich rek

Najlepszy Współtwórca

Musisz wziąc pod uwagę również inne czynniki, które mogły wpłynąć na obniżenie CTR. Konkurencja, sezonowość, niższa pozycja reklamy itp.

Co do ratowania...  Emotikon: Szczęśliwy  wybierz tylko te najskuteczniejsze teksty reklamowe - sam używam początkowo większej ilości tekstów by później zostawiać tylko te najbardziej przyciągające uwagę, czyli bardziej klikalne. Później można eksperymentować z tymi najlepszymi, czyli delikatnie je modyfikując.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Czy spadły pozycje reklam?
Zwiększył się średni cpc?

Może tak być, że w między czasie doszli nowi reklamodawcy z większymi stawkami i Twoje reklamy spadły na niższe pozycje.

Inną możliwością jest to, że zwiększył się średni cpc, budżet dzienny wydaje się regularnie i siłą rzeczy można kupić mniej kliknięć.

Nowicjusz ✭

-Sezonowość nie ma miejsca w mojej branży

-Aktywność konkurencji mogła byc nieco większa, ale rewolucji na pewno nie było

-Średnie CPC wzrosło z 0,5 do 0,53 , czyli też nie jakoś drastycznie

-Średnia pozycja spadła z 1,3 do 1,4, więc raczej nieznacznie

-Budżet dzienny (dla poszczególnych kampanii) nie jest w pełni wykorzystywany, więc to nie to

Najlepszy Współtwórca

Wybierz najskuteczniejsze 2-3 reklamy w obrębie każdej grupy reklam na przełomie x czasu.

Ciężko Ci doradzić, gdy nei ma danych takich jak np. CTR dla wszystkich reklam w obrębie grup reklam - bo mogą być porównywalne.

Zastanów się czy dopasowania jakich używasz przy slowach kluczowych są odpowiednie. Jeśli masz dopasowania przyblizone to na pewno to mogło być przyczyną spadku CTR - trzeba wtedy bardzo intensywnie śledzić raport pdt. Szczegółowe informacje dotyczące słów kluczowych na zakładce słowa kluczowe.

Dominik Myślak