AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 311 forumowiczów jest online
Obecnie 311 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Na stronę wchodzą z poza rejonu, dla którego ograniczoną lokalizację.

Nowicjusz ✭

Mam problem, który mi się bardzo nie podoba. Mam założone w ustawieniach lokalizacji ograniczenie wyświetlania dla województwa lubuskiego z wyłączeniem jednocześnie paru miast z tego województwa.

Niestety przeglądam statystyki serwera i np. w dniu dzisiejszym 30% wejść na płatną reklamę jest z poza rejonu ograniczenia np:

Płock, mazowieckie, Polska

Gdańsk (Trójmiasto), pomorskie, Polska

Poznań, wielkopolskie, Polska

Kolno, podlaskie, Polska

Dąbrowa Górnicza, śląskie, Polska

Część lokalizacji jest znacznie oddalona od mojego klienta docelowego więc zaczynam się martwić, że moje pieniążki na reklame są wyrzucane w błoto. O co tu biega?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Versatis
września 2015

Dot.: Na stronę wchodzą z poza rejonu, dla którego ograniczoną lokali

[ Edytowane ]
Magister ✭

Sprawdź proszę opcje lokalizacji (zaawansowane) na poziomie kampanii. Upewnij się, że masz wybrane "osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie".

Zrzut ekranu 2013-10-13 o 20.14.56.png

Domyślna wybrana pierwsza opcja może wyświetlać reklamy osobom spoza wybranej lokalizacji, jeśli szukają informacji dotyczącej danej lokalizacji np. osoby z Zakopanego szukają noclegów w Gdańsku.

Zadbaj o podobną zasadę jeśli chodzi o wykluczenia. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Versatis
września 2015

[ Edytowane ]
Magister ✭

Sprawdź proszę opcje lokalizacji (zaawansowane) na poziomie kampanii. Upewnij się, że masz wybrane "osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie".

Zrzut ekranu 2013-10-13 o 20.14.56.png

Domyślna wybrana pierwsza opcja może wyświetlać reklamy osobom spoza wybranej lokalizacji, jeśli szukają informacji dotyczącej danej lokalizacji np. osoby z Zakopanego szukają noclegów w Gdańsku.

Zadbaj o podobną zasadę jeśli chodzi o wykluczenia. 

Nowicjusz ✭
Dzięki. Sam bym na to nie wpadł.

Najlepszy Współtwórca
@Versatis musisz się zastanowić czy dla Twojego biznesu takie wyświetlenia z poza Twojej lokalizacji też nie są trafne. Dla kwiaciarni mogą być to zbędne wyświetlenia, ale już dla hotelu mogą być bardzo cenne, ponieważ ludzie z Warszawy będą szukali Twojego hotelu w Krakowie.

Jeśli chcesz, żeby Twoja reklama była emitowana tylko na konkretnej lokalizacji to zrób jak napisał Adrian i dodatkowo dodaj wykluczenia - lokalizacja, w której nie chcesz by się reklama wyświetlała. Zadbasz wtedy jeszcze lepiej o konkretnych użytkowników.
Dominik Myślak