AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 159 forumowiczów jest online
Obecnie 159 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Modyfikator w dop. przybliżonym można stosować w pierwszym wyrazie?

Student ✭ ✭ ✭

Ostatnio został mi wytknięty błąd iż nie powinno stosować się/jest to bez sensu używanie modyfikaora w pierwszym słowie, przykładowo fraza była zapisana

+fitness activup

Według mojego rozumowania pojawiałyby się frazy z bliskimi odmianami słowa fitness i dalekimi słowa activup (zmyślona nazwa firmy). Czy moje rozumowanie jest błędne?

Dodatkowo czy np jeśli miałbym frazę activup +fitness to czy muszę dodawać frazę +fitness activup aby uaktywniać reklamę na te frazy ze słowami w różnej kolejności? np czy pierwsza fraza zostanie włączona na wyszukanie "fitness activup gdzie?"

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
stycznia 2016

Dot.: Modyfikator w dop. przybliżonym można stosować w pierwszym wyraz

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

1. Modyfikator dopasowania przybliżonego blokuje synonimy (a dopuszcza odmianę, l. mnogą, literówki) tylko słowa, przy którym się znajduje.
Dobrze myślisz - doprecyzowałem tylko kwestię odmiana / synonim

2. Dopasowanie przybliżone obejmuje szyk przestawny ale nie jest błędem dodawanie słów / fraz w tym szyku jako alternatywne słowo. W przypadku odwróconego zapytania uzyskujesz lepsze dopasowanie słowa do zapytania a co za tym idzie masz szansę na lepszy WJ.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
stycznia 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

1. Modyfikator dopasowania przybliżonego blokuje synonimy (a dopuszcza odmianę, l. mnogą, literówki) tylko słowa, przy którym się znajduje.
Dobrze myślisz - doprecyzowałem tylko kwestię odmiana / synonim

2. Dopasowanie przybliżone obejmuje szyk przestawny ale nie jest błędem dodawanie słów / fraz w tym szyku jako alternatywne słowo. W przypadku odwróconego zapytania uzyskujesz lepsze dopasowanie słowa do zapytania a co za tym idzie masz szansę na lepszy WJ.

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

modyfikator dopasowania przybliżonego + można stosować przed dowolnym wyrazem we frazie i nie jest to żaden błąd, a Twoje rozumowanie jest jak najbardziej poprawne.
Dodanie plusa "+" przez słowem powoduje, że to słowo musi się znaleźć w zapytaniu.

Jeżeli chodzi o kolejność to w przypadku dopasowania przybliżonego kolejność słów nie ma znaczenia więc dodawać tych samych fraz w różnej kolejności nie trzeba.

Jeśli jednak nie masz na koncie użytego dopasowania ścisłego dla tych fraz w różnej kolejności (czyli [fitness activup] i [activup fitness ] ) wówczas dodanie fraz w dopasowaniu przybliżonym z modyfikatorem w różnej kolejności ma sens, gdyż wpisane przez użytkownika zwroty fitness activup i activup fitness to dwa różne wyrażenia więc zostaną dopasowane odpowiednio do fraz na koncie +fitness activup i activup +fitness
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Miyamoto M ja osobiście jeżeli stosuje modyfikator +, to stosuje go zawsze przed każdym słowem, aby mieć kontrolę nad targetowaniem. Np. zastosowanie słowa "kalendarz" bez modyfikatora spowoduje, że będziesz łapany na słowo "święta", a chyba nie o to chodzi :-). Adaśko