Obecnie 195 forumowiczów jest online
Obecnie 195 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Modyfikator vs. duża ilość fraz

Najlepszy Współtwórca

Mam do Was pytanie. Jak radzicie sobie ze zmianą dopasowania z przybliżonego na modyfikator? Chodzi o duże ilości fraz...  ja osobiście ściągnąłem całą kampanie do csv i zamieniłem spacje " " na spacje i plusika " +". To rozwiązuje część problemu bo pierwsza fraza pozostaje bez plusika. Edytor AdWords to 10.3.2 - nie sprawdzałem aktualizacji bo jestem w trakcie mrówczej roboty...

Dominik Myślak
Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dominik Myślak
września 2015

Dot.: Modyfikator vs. duża ilość fraz

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Dominiku nie musisz nic kopiować do CSV. Po pierwsze w "modyfikatorze dopasowania przybliżonego" między frazami starczy + i nie trzeba wstawiać dodatkowej spacji. Ja bym zrobił wszystko w bezpośrednio w Edytorze Adwords  :

1. Zanaczasz frazy do zmiany i wciśnij "Ctrl"+H i zamieniasz spacje na plusiki i oczywiście zaznaczmy duplikacje fraz, by nie tracić historii (jeśli jest).

2. Zanaczasz frazy do zmiany i wciśnij "Ctrl"+"Shift"+H i dodajesz plusika przed frazą.

ZrobioneEmotikon: Szczęśliwy

Oczywiście można zrobić to samo bezpośrednio w panelu Adwords w zakładce "Słowa kluczowe", wybierajc "Edytuj" -> "Zmień teskst słowa kluczowego" -> wybierając odpowiednie działania z listy.

Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dominik Myślak
września 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Dominiku nie musisz nic kopiować do CSV. Po pierwsze w "modyfikatorze dopasowania przybliżonego" między frazami starczy + i nie trzeba wstawiać dodatkowej spacji. Ja bym zrobił wszystko w bezpośrednio w Edytorze Adwords  :

1. Zanaczasz frazy do zmiany i wciśnij "Ctrl"+H i zamieniasz spacje na plusiki i oczywiście zaznaczmy duplikacje fraz, by nie tracić historii (jeśli jest).

2. Zanaczasz frazy do zmiany i wciśnij "Ctrl"+"Shift"+H i dodajesz plusika przed frazą.

ZrobioneEmotikon: Szczęśliwy

Oczywiście można zrobić to samo bezpośrednio w panelu Adwords w zakładce "Słowa kluczowe", wybierajc "Edytuj" -> "Zmień teskst słowa kluczowego" -> wybierając odpowiednie działania z listy.

Adaśko

Najlepszy Współtwórca
Czy ta funkcjonalność była w poprzednich wersjach programu? Tak mi tego brakowało przy innych zmianach.

Adam dziękuje Ci bardzo. Lubię się czegoś nauczyć Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Było, było Emotikon: Mrugający
Tylko jak pierwszy raz wieki temu próbowałam to zrobić, to nie chciała działać zamiana spacji na plusiki przez zaznaczoną opcję "dopasuj całe słowa"

Student ✭
Możesz podać przykłady zastosowania zmian z plusikiem oraz napisać co one dają w porównaniu do słowa kluczowego ze spacją?

Wschodząca Gwiazda
Piotr, czy chodzi Ci o różnice między dopasowaniem przybliżonym a tym z modyfikatorem?
Jeżeli tak, to tutaj masz warty uwagi artykuł autora tego tematuEmotikon: Mrugający https://www.pl.adwords-community.com/t5/Artyku%C5%82y-U%C5%BCytkownik%C3%B3w/Dopasowania-s%C5%82%C3%...

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Dzieki Maciek... 

Jeśli artykuł nie wyjaśni sprawy to tu jeszcze kilka linków do supportu

Korzystanie z opcji dopasowania słów kluczowych

Opcje dopasowywania słów kluczowych

Zmiana typów dopasowania słów kluczowych

Po krótce co one dają? Bardziej konkretne wyniki. W przypadku dopasowania przybliżonego Twoja reklama może pojawiać się na wiele bliskoznacznych fraz, które nie są związane z Twoją branżą (trzeba dokładnie śledzić raport wyszukiwanych fraz). Modyfikator ogranicza nieco te zbędne wyszukiwania (nadal trzeba kontrolować raport wyszukiwanych fraz).

Poczytaj o wszystkich rodzajach dopasowań - Przyda się podczas prowadzenia kampanii.

Dominik Myślak