Obecnie 212 forumowiczów jest online
Obecnie 212 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Modyfikator dopasowania w słowach wykluczających?

Nowicjusz ✭

Nigdzie nie znalazłem w dokumentacji przykładu dodania wykluczającego słowa z modyfikatorem dopasowania, jednak system pozwala takie słowo z modyfikatorem dodać jako słowo wykluczane.

Jak to jest z tym naprawdę?

Chciałbym zrobić następująco:

Kampania 1 – wybrane słowa kluczowe

+serwis +komputerowy

Kampania 2 – poszukiwanie nowych słów kluczowych

serwis komputerowy 

jako słowo wykluczające do tej kampanii: +serwis +komputerowy

Dzięki takiemu rozwiązaniu w Kampanii 1 mam ważne dla mnie słowa kluczowe oraz ich odmiany ale dość łatwo nad nimi zapanować. W Kampanii 2 mam wszystkie moje słowa kluczowe jednak bez tych z Kampanii 1.

Obserwując Kampanie 2 i słowa jakie będą się pojawiały, będę po jakimś czasie wartościowe słowa przenosić do Kampanii 1 tworząc dla nich oddzielne Grupy z dopasowanymi reklamami.

Czy to jest dobra strategia? A może można to inaczej rozwiązać?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Modyfikator dopasowania w słowach wykluczających?

Najlepszy Współtwórca
Radziłbym nie dodawać kolejnych wątków - wystarczy w poprzednim.

Według mnie nie ma takiego wykluczenia. Dodanie wykluczenia na zasadzie +serwis +komputerowy będzie to dopasowanie po prostu przybliżone jako wykluczenie, ale adwords będzie brał pod uwagę, że ma wykluczyć frazy +serwis +komputerowy, czyli z dodatkowymi znakami, które nie wniosą nic systemowego, ale do samych fraz jako dodatkową literkę/znak.
Dominik Myślak

Dot.: Modyfikator dopasowania w słowach wykluczających?

Nowicjusz ✭
Ale to jednak zupełnie inny temat, więc w moim odczuciu mieszanie go z poprzednim to byłby błąd. Czyli znak + traktowany jest tylko jak znak + a nie jako modyfikator. To by się trzymało kupy Emotikon: Szczęśliwy