Obecnie 194 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Meta title w nagłówkach

Student ✭ ✭ ✭

Mam pytanie, czy jest opcja aby do nagłówka reklam automatycznie "zassać" meta title danej strony?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Meta title w nagłówkach

Najlepszy Współtwórca
Pewnie się da, ale w grę wchodzą tylko skrypty AdWords bądź API.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Jesteście w stanie mnie nakierować na dokumentację?

Wschodząca Gwiazda
Z tego co wiem to w taki sposób działa DSA:
https://support.google.com/adwords/answer/2471185?hl=pl
"Dynamiczne generowanie tekstu reklamy
Gdy AdWords znajduje wyszukiwania dopasowane do Twoich dynamicznych celów reklamy, generuje nagłówek reklamy i URL strony docelowej, który prowadzi do najbardziej odpowiedniej strony w Twojej witrynie."

Opcja robienia tego na zasadzie "zasysania" przez API czy skrypty może być ciężka do przewidzenia w skutkach o ile wszystkie tytuły na stronie nie są ograniczone do 25 znaków.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda

W sumie podobnie jak Tomasz, też bym DSA obstawiała o ile masz dobrze (ale naprawdę dobrze) przygotowaną stronę pod kątem linków. Logiczny podział kategorii, urle bez cyferek jak ?=start234 , itd. Google sobie w tego rodzaju kampanii dobrze radzi z tworzeniem nagłówków i dopasowywaniem reklam pod zapytania. Fajnie działa dla strona z dużą liczbą podstron (np. e-commerce).