Obecnie 231 forumowiczów jest online
Obecnie 231 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Mało konwersji z ruchu mobilnego

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

 

jeśli zakładając, że po stronie witryny i oferty wszystko jest w porządku, to dużo mniejszą sprzedaż w kanale mobile tłumaczyłbym niższym komfortem dokonywania zakupów na np. komórce niż laptopie itd.

 

Czy w takiej sytuacji zmniejszacie stawki o 90% na urządzenia mobilne czy zostawiacie to algorytmom CPA lub ROAS? One też uwzględniają urządzenia w obliczaniu prawdopodobieństwa itd.

 

Jakie macie doświadczenia?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Mało konwersji z ruchu mobilnego

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Tomasz Emotikon: Szczęśliwy

Ja zdecydowanie sam zmniejszam ręcznie przy mniejszych kampaniach, ale nie koniecznie o 90%. Raczej o tyle, ile wynika z różnicy w kosztach konwersji. Przy większych kampaniach, gdzie jest dużo danych można przetestować CPA i ROAS i po sprawdzeniu podjąć decyzję odnośnie strategii.

________
Booguś

Mało konwersji z ruchu mobilnego

Najlepszy Współtwórca

Tomek zawsze możesz utworzyć odrębną kampanię i kierować ją tylko na telefony. Wtedy możesz testować wiele rzeczy tylko i wyłącznie na tej kampanii - również po eksperymentach podjąć decyzję, czy telefony w ogóle sprzedają w Twojej branży.

 

Natomiast możesz podejść do tematu szerzej. Telefony może nie sprzedają, ale przydają się jako rozpoznanie tematu itp. 

 

Poczytaj o takim zjawisku jak ZMOT - jest wiele opracowań na ten temat. Czyli nieco inaczej budujesz teksty na komórkach, by Klient mógł się zapoznać z danymi technicznymi, samym produktem itp. Kwestia obrania strategii.

 

ZMOT według Google Emotikon: Szczęśliwy https://www.thinkwithgoogle.com/collections/zero-moment-truth.html

Dominik Myślak

Mało konwersji z ruchu mobilnego

Student ✭ ✭ ✭

W moim przypadku stawka na urządzenia mobilne jest dużo niższa niż na urządzenia typu desktop. Gorszy współczynnik konwersji rekompensuje właśnie stawka CPC przez co koszt konwersji mam na porównywalnym poziomie.

 

Generalnie największym problemem w kampaniach na mobile jest brak możliwości zmierzenia ich skuteczności. ZMOT - wszystko ok, ale w jaki sposób zmierzyć czy akurat w moim przypadku to działa? Niestety nie do zrobienia na ten moment.