Obecnie 178 forumowiczów jest online
Obecnie 178 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Małe budżety

Student ✭

Witam,

Zastanawiam się jak radzicie sobie w sytuacjach kiedy Klient zleca kampanię, ale budżet miesięczny, który chce przeznaczyć jest dość niski np. 500 zł netto / miesiąc ( łącznie z prowizją za prowadzenie konta ). Zakładam, że Klient nie chce ograniczać się do lokalnego wyszukiwania, a osiągnięcie dobrych efektów wymaga przygotowania struktury konta z podziałem na kilkadziesiąt grup reklam. Branża podatna na wyświetlenia i kliknięcia, ale wymaga analizy i testowania słów kluczowych. Nie wiemy czy Klient przedłuży kampanię na kolejne miesiące, a czas który trzeba włożyć w przygotowanie konta jest nieadekwatny do prowizji z pierwszego miesiąca.

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

 

 

 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Małe budżety

Najlepszy Współtwórca
Jesteśmy wtedy w 80% na straconej pozycji. Musisz porozmawiać z Klientem, że przy takim budżecie dobrym rozwiązaniem jest skupić się na konkretnym regionie i w miarę powiększania budżetu i opłacalności kampanii, poszerzać region.

Podobna sytuacja z frazami. Piszesz o kilkudziesięciu grupach reklam, przy czym frazy i sama branża są podatne na kliknięcia i wyświetlenia. Od tego jak przygotujesz kampanię i na jakich frazach się skupisz będzie zależało jak będzie zachowywał się budżet.

Otrzymałeś wytyczne od Klienta, ale jak będziesz widział, że są bardzo drogie frazy, które wyklikują budżet? Co zrobisz? Możesz je wstrzymać bądź zmniejszyć im CPC. Ale co jeśli to właśnie one konwertują? Patowa sytuacja.

Zacząłbym od poważnej rozmowy z Klientem, by w którymś miejscu poszedł na kompromis.
Budżet
Region emisji reklamy
Ilość fraz
Dominik Myślak

Dot.: Małe budżety

Magister ✭ ✭ ✭
Dominik podpowiedział 3 kompromisowe rozwiązania, a ja proponuję jeszcze jedną możliwość kompromisu - czas. Często pojęcie pierwszego miesiąca to np. miesiąc kalendarzowy, z którego połowę zajmą ustalenia warunków kampanii, projektowanie jej oraz ewentualne akceptowanie. Dlatego budżet prawdopodobnie można podzielić na mniej niż 30 dni.

Inna sprawa to przygotowanie dobrej kampanii "za grosze". Zdecydowanie polecam oddzielanie kosztów usługi przygotowania kampanii od kwoty, która ma zostać wydana. Możecie - sprzedając klientowi usługę - jasno stawiać sprawę, że za 50 złotych jesteście w stanie na przygotowanie kampanii poświęcić np. 2 godziny i w związku z tym proponować skupienie się na jakiejś wąskiej części oferty, która najlepiej się sprzedaje (polecam zaczynanie od tej, aby zwiększyć szanse na konwersje). Jeśli ten test się powiedzie, w kolejnym okresie rozliczeniowym uwzględnicie koszt przygotowania kolejnych grup reklam... i tak dalej, i tak dalej.

Klient będzie miał jasność czego może oczekiwać a Ty unikniesz tego typu wątpliwości.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński