Obecnie 255 forumowiczów jest online
Obecnie 255 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Mała liczba wyświetleń w sieci reklamowej

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć,

czy macie jakieś pomysły z czego może wynikać słaba intensywność kampanii w sieci reklamowej?

W kampanii stworzyłem dwie grupy reklam:
1. kierowana tylko na konkretne miejsca docelowe (46 stron),
2. kierowana na zainteresowania i tematy oraz określoną grupę demograficzną (kobiety i mężczyźni w wieku 25-64 lata).

Budżet dzienny jest naprawdę wysoki, testowałem też różne ustawienia maks. CPC aż do absurdalnie wysokich, a mimo to nie uzyskuję zakładanej liczby wyświetleń reklam.

W kampanii stosuję banery flash oraz statyczne w następujących rozmiarach:

baner: 468 x 60
długi baner: 728 x 90
kwadrat: 250 x 250
mały kwadrat: 200 x 200
duży prostokąt: 336 x 280
baner śródtekstowy: 300 x 250
wieżowiec: 120 x 600
szeroki wieżowiec: 160 x 600
powiększony długi baner: 970 x 90
billboard: 970 x 250

Teoretycznie potencjał do wyświetlania reklam jest naprawdę wysoki, a  mimo to kampania strasznie się ślimaczy. Co prawda uzyskuję kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń dziennie, ale spodziewałem się wyniku bardziej w okolicach kilkuset tysięcy i nie wydaje mi się, aby była to wartość przesadzona.

Przykładowo, w jednej z wcześniejszych kampanii pewien duży portal zapewniał nawet kilkanaście tys. wyświetleń, a w obecnej kampanii są to wartości rzędu kilkuset wyświetleń dziennie - mimo, że ustawienia są podobne.

Macie jakieś pomysły, co może hamować kampanię?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Mała liczba wyświetleń w sieci reklamowej

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Na początek może spróbuj dodać reklamę tekstową (o ile forma tekstowa jest akceptowalna dla właściciela reklamowanej witryny). Reklama taka wyświetli się tam, gdzie nie wyświetlają się obecnie stosowane formaty bannerów (lista rozmiarów na pierwszy rzut oka jest ok), a reklamy mogą się wyświetlać ze względu na ustawione kierowanie.

Jeśli reklama tekstowa będzie miała dużo wyświetleń, będzie widać, że ograniczają Cię formaty reklam. Jeśli będzie mało wyświetleń reklamy tekstowej, najprawdopodobniej przyczyny ograniczeń trzeba szukać w kryteriach kierowania.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭
Sprawdź czy nie ukrył się gdzieś troll w grupach reklam. Może całkiem przypadkowo w każdej grupie reklam jest dodatkowe kierowanie które bardzo ogranicza wyświetlanie reklam.

Student ✭ ✭
1. Czy planner kampanii pokazuje sensowne liczby/potencjał wyświetleń na tych witrynach?
2. Próbowałeś ustawić kampanie od zera? Może faktycznie jakieś przypadkowe ustawienie - zasięgu języka/kraju/cokowliek blokuje kampanię?

O jakich ilościach wyświetleń rozmawiamy i jaki jest CTR ?
Krzysztof Marzec

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Cześć,

przepraszam za brak aktywności w temacie, ale za radą kolegi Marka chciałem przetestować najpierw skuteczność reklam tekstowych.

I cóż, po ich dodaniu kampania odżyła.
Grupa reklam skierowana na określone miejsca docelowe, która w założeniu miała robić całą robotę w kampanii, ma bardzo dobry CTR na poziomie 0,5%, liczba wyświetleń nadal nie jest zbyt wysoka (około 150 tys. dziennie), ale to pewnie wynika z dość wysokiej klikalności i konsumpcji budżetu.
Tylko znów, całą robotę robią reklamy tekstowe… Banery generują maks. 15% wyświetleń i kliknięć. Reklamy flashowe to już w ogóle tragedia.

Grupa awaryjna, ograniczona demografią oraz tematem i zainteresowaniami, uzyskuje dużo wyświetleń i akceptowalny CTR (0,1%) – tutaj nie dodawałem reklam tekstowych – wszystko śmiga na banerach. Można więc przyjąć, że ustawienia są w porządku.

Podsumowując, moim zmartwieniem pozostaje niska skuteczność reklam graficznych w miejscach docelowych. Uprzedzając pytanie, oczywiście upewniłem się, czy strony z mojej listy akceptują reklamy graficzne i jakie są to rozmiary. Wielokrotnie sprawdzałem także ustawienia kampanii i kierowanie grupy - tworzenie nowych grup z kierowaniem na miejsca docelowe nie rozwiązało sytuacji.

Jeśli więc kampania działa na reklamach tekstowych, to co może być nie tak z grafikami?

Najlepszy Współtwórca
grafiki same w sobie mogą nie być ciekawe
czy faktycznie twoje produkty/usługi są w jakiś sposób powiązane z tematyką tej strony docelowej?
kwestia dokładnego położenia grafik bo mogą to być jakieś peryferie strony, gdzie ludzie nie zwracają uwagi na reklamy
Dominik Myślak