Obecnie 335 forumowiczów jest online
Obecnie 335 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

MCK nadrzędne i podrzędne

Nowicjusz ✭

Mam nadrzędne konto MCK.

Pracownicy mają podrzędne konta MCK. 

W jaki sposób udostępnić tylko wybrane konta dla wybranych kont MCK pracowników?

Gdy wykonuję standardowe podłączenie konta MCK podrzędnego poprzez "Połącz istniejące konta", pracownik otrzymuje dostęp do wszystkich kont AdWords przypisanych do konta nadrzędnego. 

W jaki sposób osiągnąć cel:

Nadrzędne MCK > dostęp do wszystkich kont AdWords

Podrzędne MCK 1 > dostęp do wybranych kont AdWords

Podrzędne MCK 2 > dostęp do jeszcze innej puli wybranych kont AdWords

Jednocześnie to na nadrzędnym koncie MCK powinno następować sumowanie budżetów.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
czerwca 2016

Dot.: MCK nadrzędne i podrzędne

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tomek masz MCK, które chcesz by było nadrzędne.
Dodatkowo masz MCK, które chcesz by było podrzędnym - nie ważne czy na nim są już jakieś konta AdWords czy też nie.
Odczytujesz z tego podrzędnego MCK numer ID - znajduje się on w górnym prawym rogu.

Aby ułatwić sobie procedurę i nie przelegowywać się non stop (bo to również może prowadzić do błędów) masz otwarte okno np. chrome`a plus dodatkowo nowe okno incognito. W jednym oknie masz otwarte nadrzędne MCK, a w drugim podrzędne.

Przechodzisz na MCK nadrzędne i przeprowadzasz procedurę jak w instrukcji z dodaniem nowego konta, czyli Konto >> Połącz istniejące konta
Podajesz numer id podrzędnego MCK, nazywasz je i przechodzisz do okna z otwartym podrzędnym MCK gdzie klikasz na trybik >> Ustawienia konta >> Dostęp do konta i akceptujesz menadżera.

W żaden sposób nie powinieneś teraz widzieć na podrzędnym MCK kont z nadrzędnego. Jeśli chcesz przenieść konta z nadrzędnego MCK do podrzędnego to będąc na MCK nadrzędnym zaznaczasz checkbox przy danym koncie, które chcesz przenieść i klikasz przycisk Edytuj, a następnie zmień menadżera klienta.

Screen Shot 06-14-16 at 08.19 AM.PNG

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Konto MCK podrzędne podpinasz do MCK nadrzędnego dokładnie tak samo jak byś podpinał zwykłe konto AdWords, czyli podajesz 10 cyfrowy ID MCK podrzędnego w MCK nadrzędnym i przechodzisz do podrzędnego MCK by zatwierdzić menadżera.

Twój pracownik mający dostęp do podrzędnego MCK powinien widzieć tylko te konta, które podpięte/przeniesione są do podrzędnego MCK.

Ty jako administrstor nadrzędnego MCK będziesz widział wszystkie konta i podrzędne MCK.

Przenoszenie kont pomiędzy MCK jest już bardzo proste.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dominiku,

Realizuję ten schemat: https://support.google.com/adwords/answer/6139186?hl=pl#link "Łączenie konta menedżera z innym kontem menedżera"
W Nadrzędne MCK wybieram opcję "Połącz istniejące konta" i wskazuję ID Podrzędne MCK 1. Przechodzę proces akceptacji i na koncie Podrzędne MCK 1 pojawiają się wszystkie konta AdWords dostępne dla Nadrzędne MCK . Oczywiście niezgodnie z oczekiwaniami.

Możesz wskazać link do rozwiązania lub dokładniej opisać, co powinienem zrobić krok po kroku, aby połączyć Podrzędne MCK 1 nadając mu dostęp tylko do wybranych kont AdWords?
Niestety nie mogę nigdzie tego doczytać.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
czerwca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tomek masz MCK, które chcesz by było nadrzędne.
Dodatkowo masz MCK, które chcesz by było podrzędnym - nie ważne czy na nim są już jakieś konta AdWords czy też nie.
Odczytujesz z tego podrzędnego MCK numer ID - znajduje się on w górnym prawym rogu.

Aby ułatwić sobie procedurę i nie przelegowywać się non stop (bo to również może prowadzić do błędów) masz otwarte okno np. chrome`a plus dodatkowo nowe okno incognito. W jednym oknie masz otwarte nadrzędne MCK, a w drugim podrzędne.

Przechodzisz na MCK nadrzędne i przeprowadzasz procedurę jak w instrukcji z dodaniem nowego konta, czyli Konto >> Połącz istniejące konta
Podajesz numer id podrzędnego MCK, nazywasz je i przechodzisz do okna z otwartym podrzędnym MCK gdzie klikasz na trybik >> Ustawienia konta >> Dostęp do konta i akceptujesz menadżera.

W żaden sposób nie powinieneś teraz widzieć na podrzędnym MCK kont z nadrzędnego. Jeśli chcesz przenieść konta z nadrzędnego MCK do podrzędnego to będąc na MCK nadrzędnym zaznaczasz checkbox przy danym koncie, które chcesz przenieść i klikasz przycisk Edytuj, a następnie zmień menadżera klienta.

Screen Shot 06-14-16 at 08.19 AM.PNG

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Po dokładnym przeprowadzeniu procedury faktycznie udało się osiągnąć to co potrzebowałem. Dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że Twój opis procedury przyda się również innym.

Najlepszy Współtwórca
Super, że się udało Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Tak jest. Niestety przeprowadzałem procedurę w odwrotną stronę. Oczywiście nie pisałbym zapytania, nie testując dwukierunkowo, a przynajmniej byłem przekonany, że tak uczyniłem przez co lekko się poddałem gdy to nadal nie działało jak powinno. Widać wkradła się lekka zamotka w tym moim dwukierunkowym sprawdzeniu. Dzięki jeszcze raz.

Najlepszy Współtwórca
Tak sądziłem, że podpiąłeś na odwrót - tzn. procedurę wykonałeś dobrze, ale zapewne konto, które miało być podrzędne, nagle stało się nadrzędne Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak