Obecnie 78 forumowiczów jest online
Obecnie 78 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Lokalizacje

Student ✭ ✭ ✭

Cześć, jeśli w lokalizacji "Warszawa" chcę wyświetlać reklamy na "optyk" aby łapać szerokie dopasowania ale pojawiają się emisje na np. "optyk kraków", bo ktoś z Warszawy szuka optyka w Krakowie np. przed wyjazdem, to czy istnieje sposób aby to rozsądnie ustawić i zablokować tego typu zapytania niezwiązane z lokalizacją ale przy frazie bez podania miejscowości czyli nie "optyk warszawa" a tylko "optyk" z lokalizacją na Warszawę?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
Highlighted

Dot.: Lokalizacje

Wschodząca Gwiazda
Najlepsze rozwiązanie według mnie to wykluczające słowa kluczowe uwzględniające wszelkie możliwe lokalizacje wraz z literówkami i w różnej odmianie.
Kiedyś stworzyłem taką listę i ją udostępniłem publicznie, ale lista na pewno nie jest kompletna: goo.gl/u9j4io
Oczywiście z listy musisz usunąć Warszawę.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Możesz pójść nieco dalej.
Tych lokalizacji w okolicy Warszawy nie jest aż tak dużo i jak się postarasz to spiszesz przynajmniej najważniejsze i dodasz jako słowa kluczowe. Dodatkowo to co zaproponował Tomasz czyli wykluczenia z listy i dopasowanie do frazy (pewnie na jego liście będzie sporo miejscowości wokół Warszawy, więc masz już dobrą ściągę). Dzięki dodanym słowom uzyskasz lepsze dopasowanie zapytania do słowa kluczowego. Od tego już krok do lepszej korelacji z reklamą, lepszy CTR, WJ i niższe stawki CPC.

Student ✭ ✭ ✭
Dziękuję Wam za trafne odpowiedzi! Google mogłoby ten obszar dopracować.