Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Lokalizacje dynamiczne

Student ✭ ✭

Witam,

Wiem, że są takie parametry, które mogę stosować w treści reklam, aby wyświetlać dynamiczne treści:

{lb.city:default}
{lb.postalCode:default}
{lb.telephone:default}

Nie jestem pewien czy są aktualne i czy można z nich korzystać? Ktoś wie? Korzystał?

Wiem że dane pobierane są z rozszerzenia lokalizacji, ale nie wiem:

1) czy stosując te parametry w sieci reklamowej (nie wyszukiwania) będzie działać jak należy, tzn dla użytkownika znajdującego się w Gdańsku zostaną wstawione parametry z "najbliższego Gdańsku" rozszerzenia lokalizacji?

2) czy jest gdzieś lista podobnych tricków, czy w ogóle istniej coś więcej? znalazłem tylko powyższe: city, postalCode no i telephone. (nie licząc KeyWord oczywiście Emotikon: Mrugający )

3) Czy istnieje szybki sposób na ustawienie zasięgu kampanii: przypuścimy że mam dodanych 100 rozszerzeń lokalizacji i chcę aby zasięg był ograniczony ok 10 km od każdego rozszerzenia.?

Za pomoc z góry dziękuję - pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Lokalizacje dynamiczne

Student ✭ ✭
Na trzecie swoje pytanie znalazłem odpowiedź:

Aby ustawić kierowanie na obszar w promieniu wokół adresów podanych w rozszerzeniach lokalizacji:
Zaloguj się na konto AdWords na stronie http://adwords.google.pl.
Kliknij kartę Kampanie.
Kliknij nazwę kampanii, którą chcesz edytować.
Kliknij kartę Ustawienia.
Kliknij Edytuj obok pola Lokalizacje.
Kliknij Wyszukiwanie zaawansowane.
Kliknij Kierowanie na rozszerzenia lokalizacji w górnej części okna.
Podaj promień wokół adresów podanych w rozszerzeniach lokalizacji, na jaki ma być prowadzone kierowanie.
Kliknij Dodaj.
Kliknij Gotowe.
Kliknij Zapisz, by zapisać ustawienia

...co mnie bardzo cieszy Emotikon: Szczęśliwy

Czy ktoś wie może czy można stosować {lb.city:default} w reklamach w sieci reklamowej (nie tylko wyszukiwania)?

Wschodząca Gwiazda

Danielu dynamiczne parametry o których wspomasz zostały zastąpione przez rozszerzenia a obsługa rozszerzeń w sieci reklamowej będzie zależna od typu roszerzeń. 

Adaśko 

Student ✭ ✭
Rozumiem, po wstępnych testach widzę też że nie działa tak jak chciałem Emotikon: Smutny
a szkoda...

Czy ktoś wie jak najlepiej zbudować kampanię, aby treść reklam była zależna od położenia?
Np. użytkownik wchodzi na stronę - powiedzmy stacji benzynowej - pobiera ciasteczko remarketingu.
Wyrusza w trasę i po drodze przeglądając strony internetowe np na tym samym tablecie widzi reklamy: najbliższa stacja benzynowa już w... (i tutaj miasto w którym się znajduje).

Da się coś takiego ogarnąć z adwordsami w ogóle?