AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 237 forumowiczów jest online
Obecnie 237 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Listy remarketingowe

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Chcę stworzyć listy remarketingowe dla sklepu internetowego. Chciałam utworzyć konkretne segmenty odbiorców. Np. Osoby, które odwiedziły kategorię damską i nie dokonały zakupu albo odwiedziły kategorię męską oraz kategorię ogólną: wszyscy, którzy odwiedzili stronę, ale nie dokonali zakupu. Do każdej grupy byłby inne reklamy. Użytkownicy będę spełniać na pewno kryteria kilku list remarketingowych. Jak będą im się wyświetlać reklamy? Z każdej grupy naprzemiennie czy z tej do której na początku się dopasowali? Jak uniknąć tego, aby użytkownicy się duplikowali w różnych listach? Na stonę jest wprowadzany jeden tag remarketingowy. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Listy remarketingowe

Wschodząca Gwiazda

Hej Kamila,

ja Ci proponuje zeznajomić sie z tematem remarketingu za pomocą analytics - tutaj jest artykuł o tym https://support.google.com/analytics/answer/2611268?hl=pl

jest to o wiele wygodniejsze niz tradycyjny remarketing adwordsowy i dający znacznie więcej możliwości

Tak więc zapoznaj sie z artykułem i jak będziesz mieć jakies pytania to napisz tutaj, w razie możliwości postaramy sie pomóc

Student ✭ ✭ ✭

Dziękuję za odpowiedź. Korzystałam raz z remarketingu przez Analyticsa. Jednak nadal nie znam odpowiedzi na moje pytanie. Wiem jak stworzyć listy remarketingowe. Jednak nie wiem jak będzie to działać w przypadku kiedy jeden użytkownik będzie spełniał kryteria kilku list.

Wschodząca Gwiazda

jezeli jeden uzytkownik bedzie na kilku listach to reklama pokaże mu sie losowo.

co można zrobić.. spróbuje opisać to na przykładzie jakiegoś sklepu z rtv, mamy listy:

1 telewiozory

2 tunery

3 odtwarzacze dvd

spośród nich musimy ustalić priorytety- np 

1 telewiozory - wysoki

2 tunery - nisku

3 odtwarzacze dvd - średni

tzn ,że jezeli ktos wejdzie na kat 1 2 i 3 , to pokaże mu sie reklama z 1, jeżeli wejdzie na 2 i 3 to pokaze mu sie reklama 3

zeby zrobić cos takiego trzeba utworzyc listy niestandardowe

a - 1

b - 3 i wykluczyć 1

c - 2 i wykluczyc 1 i 3

mam nadzieje,że nieco rozjaśniłem, jeżeli nie pytaj śmiało

Student ✭ ✭ ✭
To bardzo pomocna informacja. Czy według tego przykładu co napisałeś, to jeżeli Użytkownikowi pokaże się według piorytetów reklama A, to będzie mu się cały czas pokazywała tylko ta reklama?
Czy to można ustawić na poziomie konta Adwords? I ostatnie pytanie, jak myślisz lepiej ustawić jedną ogólną listę np. tych co nie kupili czy dzielić na segmenty i niech się losowo wyświetlają reklamy?

maciekef napisali:

jezeli jeden uzytkownik bedzie na kilku listach to reklama pokaże mu sie losowo.

co można zrobić.. spróbuje opisać to na przykładzie jakiegoś Ssklepu z rtv, mamy listy:

1 telewiozory

2 tunery

3 odtwarzacze dvd

spośród nich musimy ustalić priorytety- np 

1 telewiozory - wysoki

2 tunery - nisku

3 odtwarzacze dvd - średni

tzn ,że jezeli ktos wejdzie na kat 1 2 i 3 , to pokaże mu sie reklama z 1, jeżeli wejdzie na 2 i 3 to pokaze mu sie reklama 3

zeby zrobić cos takiego trzeba utworzyc listy niestandardowe

a - 1

b - 3 i wykluczyć 1

c - 2 i wykluczyc 1 i 3

mam nadzieje,że nieco rozjaśniłem, jeżeli nie pytaj śmiało

Wschodząca Gwiazda

wg tego przykładu tak-jeżeli ktoś wejdzie na telewizory ,tunery i odtwarzacze to pokaże mu się tylko reklama telewizorów, tylko tu bardziej powinno sie raczej powiedziec nie "reklama A", a "lista A",

na poziomie grupy reklam wybierasz sobie odbioróców(czyli np jakąś listę) i dla tych odbiorców będą wyświetlać sie reklamy które dasz w tej grupie.

przede wszystkim musisz miec zmodyfikowany kod analitics -tak jak w tym artykule w moim pierwszym poście

musisz mieć połączone adwords z analytics, następnie w analytics tworzysz listy remarketingowe, które będa automatycznie "ładowane" na konto adwords, na adwordsie możesz tworzyć listy niestandardowe

Student ✭ ✭ ✭

Dziękuję za odpowiedź. Z tego wnioskuję, że jednak nie będzie to korzystne jeżeli stworzę takie listy remarketingowe. Raz, że reklama może trafić do nieodpowiedniego odbiorcy, jeżeli z komputera korzysta kilka osób itd. Druga sprawa to duże koszty z tym związane. Jeżeli chciałabym utworzyć takie listy jak:

1) Osoby, które weszły na stronę, ale nie dokonały zakupu.

2) Osoby, które dodały produkt do koszyka, ale nie zrealizowały transakcji.

3) Osoby, które założyły konto, ale nie dokonały zakupu.

To też może być taka sytaucja, że jeden użytkownik będzie spełniał kilka kryteriów. Np. jak weszłabym na sklep i nie kupiła, a potem dodałabym produkt do koszyka i wyszła. To będą wyświetlały mi się reklamy z grupy 1 i 2? Nie wiem czy dobrze to rozumiem?

Wschodząca Gwiazda

każda, kampania remarketingowa niesie za soba ryzyko, że z komputera korzysta więcej niż jedna osoba- tego sie nie przeskoczyć, to już a priori

oczywiście remarketing niesie za soba koszty,ale jeżeli jest dobrze prowadzony to zazwyczaj przynosi nawet efekty tańszym kosztem niż reklama w wyszukiwarce.

jak weszłabym na sklep i nie kupiła, a potem dodałabym produkt do koszyka i wyszła. To będą wyświetlały mi się reklamy z grupy 1 i 2?

czyli 1sza wizyta to sytuacja 1) , a 2ga wizyta to sytacja 2), tak? jeżeli "ustawisz sobie priorytety" i 2) ważniejsze niż 1) to pokaże się uzytkownikowi tylko reklama przeznaczona do 2) 

Student ✭ ✭ ✭

Rozumiem. Bardzo dziękuję Ci za Twoją pomoc. Zastanowię się, na które listy się zdecydować. Jednak na pewno spróbuję przetestować ten sposób, w celu sprawdzenia. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie wskazówki.