Obecnie 256 forumowiczów jest online
Obecnie 256 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Listy remarketingowe - tworzenie

Nowicjusz ✭

Cześć! Szczęśliwy mężczyzna

Łopatologicznie sprawa przedstawia się następująco:

1. W Analyticsie mam konto A na którym mam podpięte jako usługi dwie domeny:

• A1.pl
  • A2.pl

Mam też konto B (w ramach menedżerskiego) na którym też mam dwie usługi, obejmujące dwie domeny:

• B1.pl
  • B2.pl

2. Chcę uruchomić kampanię remarketingową, która będzie obejmować osoby, które odwiedziły strony:

• A1.pl
  • B1.pl

Czy dobrze mi się wydaje:

1.. Przez Analyticsa nie jestem w stanie stworzyć jednej listy remarketingowej obejmującej domeny z dwóch kont czy z dwóch usług? Mogę zrobić tylko listę obejmującą użytkowników strony A1.pl i drugą listę obejmującą użytkowników strony B1.pl?

2. Tworząc listę remarketingową z poziomu Adwordsa mogę taką jedną listę remarketingową utworzyć?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Listy remarketingowe - tworzenie

Wschodząca Gwiazda
Cześć.
Czy koniecznie musisz mieć jedną listę?
Bo tak naprawdę w AdWords możesz taką jedną listę stworzyć na bazie dowolnej ilości innych list korzystając z kombinacji niestandardowych.
Jeśli natomiast z jakiegoś powodu musisz mieć jedną listę to możesz:
1. ten sam tag remarketingowy AdWords zainstalować na wszystkich stronach
lub
2. stworzyć w GA usługę zbiorczą dla wszystkich stron i zainstalować na wszystkich stronach dodatkowy zbiorczy kod śledzący (https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/creating-trackers#working_w...
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Chodziło mi o to, że pojedyncza lista mogła nie spełniać wymogu wielkości (min 100 ciastek; min 1000 ciastek w zależności od typu reklamy). Dlatego chciałem zrobić jedną "zbiorczą" listę remarketingową.

Ale z tego co widzę Kombinacje niestandardowe załatwiają mój problem, bo rzeczywiście pozwalają łączyć kilka i dokładnie o to mi chodziło. Nie wiedziałem o tej opcji.

Dzięki za odpowiedź.

Nowicjusz ✭
Witam, podepnę się pod temat, żeby nie tworzyć kolejnego. Mam pytanie: mam wielojęzyczną witrynkę, w której wersja polska znajduje się pod domeną witrynamoja.com a wersja anglojęzyczna witrynamoja.com/?lang=en? Chciałabym utworzyć 2 listy remarketingowe: jedna tylko dla użytkowników wesji pl. a 2ga dla userów anglojęzycznej. Moje pytanie jak to optymalnie zrobić wykorzystując interface adwords, bez analyticsa biorąc pod uwagę, że chciałabym zliczać userów danej sekcji, czyli witrynamoja.com/sekcja
oraz witrynamoja.com/section/?lang=en ?
z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam,

Wschodząca Gwiazda
Jeśli masz na stronie tag remarketingowy, który jest umieszczony na wszystkich stronach to możesz stworzyć na jego podstawie nowe listy korzystając z reguł URL zawiera... i URL nie zawiera...
Jeśli np. dla wszystkich stron anglojęzycznych adresy URL Twojej witryny zawierają parametr ?lang=en możesz stworzyć listę z regułą URL zawiera lang=en dla użytkowników anglojęzycznych oraz URL nie zawiera lang=en dla użytkowników polskojęzycznych.
Tomasz Ciepłucha