Obecnie 206 forumowiczów jest online
Obecnie 206 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Listy remarketingowe AdWords dla reklam w wyszukiwarce

Magister ✭ ✭ ✭

Drodzy Forumowicze, 

jako, że temat remarketingu pojawia się na Forum dość często, to postanowiłam wspomnieć także o relatywnie nowej funkcji remarketinkowej, a mianowicie o listach remarketingowych dla reklam w sieci wyszukiwania.

Do niedawna remarketing był dostępny tylko w sieci reklamowej, ale od czerwca można tworzyć listy remarketingowe także dla sieci wyszukiwania. Umożliwiają one dotarcie do klientów, którzy szukają produktów i usług w wyszukiwarce, a nie na konkretnych stronach internetowych. 

Myślę, że to interesująca opcja dla wszystkich tych, którzy sceptycznie podchodzą do sieci reklamowej Google i wolą ograniczyć się do sieci wyszukiwania. 

Pełny opis produktu wraz z konfiguracją list remarketingowych dla kampanii w sieci wyszukiwania znajdziecie tutaj

Czy ktoś z Was stosuje już remarketing w sieci wyszukiwania? Jeśli tak, to czekam na Wasze opinie i spostrzeżenia Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,

KarolinaP

Dot.: Listy remarketingowe AdWords dla reklam w wyszukiwarce

Student ✭ ✭ ✭

Bardzo przydatne informacje, fajna opcja remarketingu. Na pewno przy pierwszej możliwej okazji wypróbuję.

Student ✭ ✭ ✭
Szkoda tylko, że potrzeba aż 1000 użytkowników na liście, żeby móc z niej korzystać.
Czasem trudno tyle uzbierać Emotikon: Mrugający

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Jasne, całkowicie rozumiem, że zdobycie 1000 użytkowników nie jest takie łatwe (szczególnie dla mniejszych firm), ale chwilowo nie ma innej możliwości. Dla pocieszenia dodam tylko, że w przypadku remarketingu w sieci reklamowej liczba użytkowników na liście też była wysoka, ale została zmniejszona, więc miejmy nadzieję, że i w przypadku list w wyszukiwarce będzie podobnie (choć osobiście nic nie mogę niestety obiecać).

Dziękuję za feedback i pozdrawiam,
KarolinaP

ap
Nowicjusz ✭

a dlaczego nie mozna wykorzystywac list remerketingowych stworzonych w google analyts  do reklamowania sie w sieci wyszukiwania ?

Magister ✭ ✭ ✭
niestety ta opcja jest póki co niedostępna i nie jestem w stanie na podać teraz więcej informacji na temat dostępności tej funkcji w przyszłości. Jak tylko będzie ona dostępna, dam oczywiście znać!

A tutaj inny wątek na ten temat i trochę więcej szcyegółów:
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Zarz%C4%85dzaj-reklamami/RLSA/m-p/4278/highlight/true#M313

Pozdrawiam,
KarolinaP