Obecnie 151 forumowiczów jest online
Obecnie 151 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Liczba mnoga i l iczba pojedyńcza w osobnych grupach reklam

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Mam w jednej kampanii dwie grupy reklam na liczbę pojedyncza danego sława jedna i mnogą druga, wszystkie słowa kluczowe dodane w dopasowaniu ścisłym. I teraz w wyszukiwanych hasłach w grupie reklam z l pojedyncza "podpowiada" mi dodanie odmiany w liczbie mnogiej, a w grupie reklam w liczbie mnogiej dodanie odmiany w liczbie pojedynczej. Powinnam powykluczać te frazy?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Małgorzata B
marzec

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Na zdrowie Emotikon: Szczęśliwy Nie uwzględni - dopasowanie ścisłe w wykluczeniach działa bardzo precyzyjnie - czyli wyklucza dokładnie to, co wpiszesz.

________
Booguś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Gosia Emotikon: Szczęśliwy

Tak - powykluczaj. W przeciwnym wypadku system będzie wyświetlał reklamy w sposób niezgodny z Twoją intencją. Tylko pamiętaj o wykluczaniu na poziomie grupy (nie kampanii).

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭

Bardzo Ci dziękuję. Zastanawiam się czy problemem nie będzie tutaj, że jeśli mam dodane w dopasowaniu ścisłym np. [stroje kąpielowe] i wykluczę również w dopasowaniu ścisłym [strój kąpielowy] w grupie reklam (l.mn.), to czy dopasowanie ścisłe w wykluczeniu nie uwzględni jako bardzo podobnej odmiany liczby mnogiej i tym samym nie będę miała dodanego i wykluczonego tego samego słowa [stroje kąpielowe].

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Małgorzata B
marzec

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Na zdrowie Emotikon: Szczęśliwy Nie uwzględni - dopasowanie ścisłe w wykluczeniach działa bardzo precyzyjnie - czyli wyklucza dokładnie to, co wpiszesz.

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭

Super - sprawa jasna Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭

Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie - jak w sytuacji gdy ktoś wpisze słowo błędnie. Czyli tak jak wyżej, mam dodane w dopasowaniu ścisłym np. [stroje kąpielowe] i wykluczę również w dopasowaniu ścisłym [strój kąpielowy], a ktoś wpisze frazę strój kąpielowy bez polskich znaków (stroj kapielowy) lub z innym błędem. Jestem zabezpieczona przed takim przypadkiem wykluczając [strój kąpielowy]? Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca

niestety nie...   uwzględnij w wykluczeniach również kombinacje bez polskich znaków [stroj kapielowy]

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

... a także [strój kapielowy] oraz [stroj kąpielowy] Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭

Tak zrobię. Bardzo dziękuję Emotikon: Szczęśliwy

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

A jeśli lubisz w życiu pójść czasami na całość i niczego sobie nie żałować to dodaj też [struj kompielowy] Emotikon: Mrugający

________
Booguś

Dot.: Liczba mnoga i l iczba pojedyńcza w osobnych grupach reklam

Nowicjusz ✭ ✭

haha Emotikon: Bardzo szczęśliwy ok, dzieki wielkie jeszcze raz Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭

A ja na Twoim miejscu nie wykluczałbym słów z literówkami. Ponieważ często takie coś ma miejsce (sama jesteś tego przykładem), to o niektóre popularne frazy "bije się" dużo mniej reklamodawców. Miałem w karierze przykład gdzie koszt konwersji dla tego samego słowa kluczowego z literówką był o połowę niższy niż dla poprawnego.

Najlepszy Współtwórca

@Łukasz S przeczytaj dokładnie o co chodziło w tym temacie Emotikon: Mrugający 

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Łukasz, masz rację, ale tu nie chodzi o wykluczanie w ogóle, a jedynie o ścisłą segregację w grupach.

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭

Dokładnie tak - chce, aby literówki w l.pojedynczej zostały w grupie reklam z l.pojedyńczą Emotikon: Szczęśliwy