AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 247 forumowiczów jest online
Obecnie 247 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Łączenie konta GA z Adwords

Student ✭

Witam,

Łączę konto GA z Adwords. Robiłam to już kilka razy, więc nie jest to dla mnie żadna nowina. Mam jednak jeden problem i zapewnie wynika to z mojego przeoczenia. Może ktoś mi podpowie w czym rzecz. W ustawieniach konta GA nie widzę opcji "Ustawienia importu i eksportu w AdWords". Nie wiem dlaczego. Macie jakieś sugestie?

Dzięki wielkie!

Kijek
Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kijek
września 2015

Dot.: Łączenie konta GA z Adwords

Magister ✭ ✭ ✭

Witam,

to powinno pomóc rozwiązać problem:

Screen Shot 2013-07-10 at 9.16.46 AM.png

A oto link do pełnego artykułu w Centrum pomocy Analytics.

Pozdrawiam,

KarolinaP

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Na koncie AdWords i Analytics powinnaś być podpięta na tym samym loginie (koncie Google).

Student ✭
Dokładnie tak jest. Loguję się z tego samego loginu.
W przypadku Adwords mam MCK.
Kijek

Najlepszy Współtwórca
login jest taki sam w analytics co do mck?

Czy masz konto w mck o tym samym loginie co konto analytics? - tak to powinno wyglądać
Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kijek
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭

Witam,

to powinno pomóc rozwiązać problem:

Screen Shot 2013-07-10 at 9.16.46 AM.png

A oto link do pełnego artykułu w Centrum pomocy Analytics.

Pozdrawiam,

KarolinaP

Student ✭
na koncie MCK założyłam nowe konto dla firmy, dodatkowo na GA założyłam konto dla witryny z dostępem adm dla mnie pod tym samym adresem email.
Kijek

Najlepszy Współtwórca
według mnie utworzyłaś konto w sposób uproszczony przez MCK. Następnie w google analytics dodałaś maila z MCK.

Karolina wkleiła Ci kilka informacji co należy zrobić. Do utworzonego konta adwords dodajesz administratora, czyli wysyłasz sobie zaproszenie z dostępem administracyjnym. Po otrzymaniu maila zakładasz konto z tym samym mailem co google analytics - jeśli dany mail nie jest używany właśnie przez inne konto adwords.

Zalecenie jest takie by założyć konto administratora na zupełnie nowym mailu - najlepiej by było na dokładnie tym samym mailu mieć również analyticsa, ale jeśli tak nie jest to w panelu analyticsa musisz dodać nowego użytkownika z dostępem administracyjnym.

Teraz po zaakceptowaniu nowego użytkownika na koncie adwords wylogowujesz się z MCK. Przechodzisz do konta logując się nowym mailem administratora. Wchodzisz w zakładkę narzędzia i postępujesz jak wyżej wkleiła Karolina.

dodatkowo do konta google analytics możesz dodać maila z MCK, ale jako zwykłego użytkownika by wchodząc przez MCK na dane konto móc widzieć dane z analyticsa.

UWAGA! Wszystkie ustawienia w google analytics poprzez konto google musisz wykonywać na mailu administratora, który dodałaś. Później przez maila z MCK możesz jedynie obserwować dane.
Dominik Myślak

Student ✭
Dzięki wielkie za wskazówki!
Rozwiązanie Karoliny okazało się skuteczne. Udało się połączyć konta Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam,
Kijek