AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 172 forumowiczów jest online
Obecnie 172 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Łączenie AdWords z GA

Student ✭

Witajcie,

Mam takie małe pytanie. Konta swoich klientów w MCK łączycie ze swoim kontem GA, czy zakładacie im nowe konto na GA i potem łączycie dwa konta?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Łączenie AdWords z GA

Wschodząca Gwiazda
Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałam więc napiszę jak to u mnie wygląda:

Jeśli klient ma swoje konto GA to na maila, pod którym mam konto MCK przyznaje mi dostęp do konta GA przez co łatwiej mi łączyć potem oba konta.

Jeśli klient nie ma konta GA to zakładam je u siebie na koncie mailowym, na którym mam MCK i daje mu pełny dostęp do statystyk GA. Potem po zakończeniu współpracy klient może mnie odłączyć z konta i tyle.

Dot.: Łączenie AdWords z GA

Najlepszy Współtwórca

Ja robię troszkę inaczej.

Jeśli Klient ma już GA i konto AdWords to albo otrzymuję dostępy do tych kont od Klienta, bądź tworzymy dla mnie administratora na jednym mailu do obu kont. Konto MCK podpinane jest do Analytics tylko jako podgląd.

Jeśli Klient ma tylko konto AdWords to albo:

tworzę mu na jego mailu logowania do adwords analytics - reszta pozostaje jak wyżej

bądź tworzę konto analytics na nowym mailu, dodaję go jako administrator do AdWords i łącze konta. Konto MCK dodane tylko jako obserwator.

Jeśli Klient nie ma ani AdWords ani Analytics to bardzo często kampania prowadzona jest na koncie utworzonym przeze mnie dla tego Klienta, czyli login administratora jest mój, a Klient dostaje np. dostęp tylko do odczytu. Nie mylić z dostępem Zarządzanym tylko do odczytu! Konto MCK tylko jako obserwator.

Dominik Myślak