Obecnie 279 forumowiczów jest online
Obecnie 279 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kupon 200 za 100 i ręczny start kampanii po sprawdzeniu.

Student ✭

Witam.

Chciałbym zareklamować moją stronkę, i zamierzam skorzystać z tego kuponu dzięki któremu po wydaniu 100 zł otrzymam 200 zł na reklamę od google.

Płatności będą automatyczne moją firmową kartą kredytową. Limit dzienny będzie ustawiony na 98 zł. Więc jak dodaję ten kupon, to zaczyna się kampania, jak przekroczę wydatki na 100 zł, kupon się aktywuje i po dodaniu 200 mam jeszcze +100 na koncie na wydatki tak ?

Mam w tym momencie 2 pytania.

1)Po wydaniu łącznie od samego początku 196 zł (2x98 zł łącznie z tą kasą z kuponu) chciałbym żeby kampania się sama wyłączyła. Chodzi mi o to że po wydaniu tych pierwszych 200 zł chcę sprawdzić skuteczność kampanii zanim zacznie adwords szaleć z moją kartą kredytową, bo generalnie chce to zostawić samo sobie żeby wydawało mi ok 100 zł dziennie cały czas, ale muszę zweryfikować pierwsze wyniki czy na pewno dobrze to nastawiłem. Więc jak wezmę:

Wszystkie grupy reklam oprócz usuniętych w kampania -> Wstrzymaj grupy reklam -> koszt większy od 195 zł

To wtedy jak wydam 100 zł, zadziała kupon, i drugiego dnia wydam 95 zł i osiągnę łączny koszt 195 zł to samo mi się to wyłączy zanim kolejną stówkę zacznie mi pobierać z karty tak ?

2)Mam jeszcze drugie pytanie odnośnie weryfikacji.

Dodaje nową kampanię i reklamę. Jest ona dawana automatycznie do weryfikacji. Jeśli taką kampanię wstrzymam od razu, to nie zmienia to faktu że reklama będzie nadal do zweryfikowania ? I wtedy jak zostanie zweryfikowana, i kliknę wznowienie / aktywacje, zacznie działać to natychmiast ? Nie chcę żeby reklama sama wystartowała po zweryfikowaniu reklamy, chcę jeszcze raz się wtedy upewnić że jest ok i ręcznie to uruchomić.

Pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad B
września 2016

Dot.: Kupon 200 za 100 i ręczny start kampanii po sprawdzeniu.

Najlepszy Współtwórca
W Twoim wypadku lepiej by było mieć płatności ręczne - wpłacasz środki na konto w określonej wysokości na określony czas i kampania powinna skończyć się tak jak sobie zaplanowałeś - w automatycznych płatnościach, widzę, że masz mocne obawy.

Co do nowych reklam przy wstrzymanej kampanii - jak tylko w międzyczasie będą zatwierdzone, to tak od razu ruszą.

Sądzę, że musisz ustawić coś przed 300 zł jako budżet przy którym ma się kampania wyłączyć - budżet z kuponu również będzie wliczony w koszty kampanii.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Cały czas piszesz o testowaniu, a chcesz od razu ruszyć z budżetem 100 zł/dzień? Twoja kampania będzie trwała 3-5 dni roboczych jeśli budżet będzie wydawany.

Sugeruje ustawić automatyzację na poziomie kampanii, by kampania została wstrzymana po przekroczeniu jakiegoś kosztu, czyli np. koszt > 290 zł

Screen Shot 09-15-16 at 07.38 PM.PNG

Wracając do testowania kampanii. Ciężko Ci będzie ocenić w ciągu 3 dni, czy dobrze ustawiłeś kampanię. Nie lepiej zacząć z mniejszym budżetem dziennym, ale w konkretnych godzinach w ciągu dnia?

Dodatkowo czy wykorzystałeś cały potencjał jaki daje konto AdWords? Korzystasz z rozszerzeń? Stosujesz dopasowania fraz? Odpowiednio podzieliłeś kampanię na grupy reklam?

Dominik Myślak

Student ✭
Dziękuję za odpowiedź.

Reklamuję coś pod bardzo ścisłym tematem, więc frazy są bardzo sprecyzowane, wiem mniej więcej przy jakich stawkach dla nich jakie będę miał pozycje, więc chciałem zobaczyć w praniu jak to będzie się sprawdzać.

Tak to ustawię potem ten koszt, więc jak dam "Wstrzymaj kampanie, gdy.." .. u stawię 200 zł, to mi wyłączy reklamy tuż przed tym jak skończy się saldo dodatnie po wykorzystaniu kuponu, tak jak pisałem wcześniej, tak?

A potem jak ustawię to na 3000, i wznowie to, to wyłączy się teoretycznie po 30 dniach, przy budżecie dziennym na 100 zł ?

Jeszcze jedna kwestia:

Więc jak od razu kliknę: "Wstrzymaj reklamy" po stworzeniu kampanii, to nie przeszkadza to temu że reklamy zostaną wysłane do akceptacji, i zostaną zaakceptowane ? Wtedy jak kliknę wznów, to od razu ruszą ?

Pozdrawiam.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad B
września 2016

Najlepszy Współtwórca
W Twoim wypadku lepiej by było mieć płatności ręczne - wpłacasz środki na konto w określonej wysokości na określony czas i kampania powinna skończyć się tak jak sobie zaplanowałeś - w automatycznych płatnościach, widzę, że masz mocne obawy.

Co do nowych reklam przy wstrzymanej kampanii - jak tylko w międzyczasie będą zatwierdzone, to tak od razu ruszą.

Sądzę, że musisz ustawić coś przed 300 zł jako budżet przy którym ma się kampania wyłączyć - budżet z kuponu również będzie wliczony w koszty kampanii.
Dominik Myślak

Student ✭
Witam.

Tak masz rację, to wpłacę 3000 z góryzamiast bawić się w płatności automatyczne.

To mnie właśnie zastanawiało, tak ogólnie ilu procentowy bufor przyjąć dla kampanii, jeśli chcemy żeby zakończyła się tuż przed maksymalnym budżetem ? Np . Chce wydać max. 200 zł, zakładam bufor 5%, co dla 200 wynosi 10 zł, więc powinienem ustawić limit 190 ? Wiem że to wszystko zależy od stawek, co innego jest ja za klik płacimy 1 zł, a co innego jak 10 zł za klik, nie wiem więc jaką uniwersalną regułę ustalić.

Najlepszy Współtwórca
10 zł będzie wystarczające - natomiast chcesz, żeby kampania zakończyła się po wydaniu 200 zł, czy kwoty 200 + 100 zł z kuponu?

Sprawdź dokładnie jaką formę płatności ustawiłeś. Jeśli automatyczną, to z tego co pamiętam można było również wpłacić środki ręcznie, ale to nie zmienia faktu, że są to płatności automatyczne i po wydaniu środków i spełnieniu zasad dotyczących automatycznych płatności, google będzie pobierało Ci z karty środki.

Natomiast jak najbardziej możesz mieć ustawione płatności ręczne kartą kredytową.
Dominik Myślak

Student ✭
Tak można tam doładować w każdej chwili konto ręcznie jak są automatyczne płatności, ale chcę żeby zakończyło się po 200 zł uwzględniając aktywacje kuponu, czyli zaczyna to działać, dochodzę do -100, kupon zadziałał, i jestem na +100 , i znowu dochodzę do 0, i tu się zatrzymać chciałem, bo sprawdzę czy jest ok, wyłączę płatności automatyczne i włączę ręczne kartą płatności ,i doładuję pieniądze, czyli jak ustawię limit - ten pierwszy, na 190, to mi się zatrzyma tuż przed 0 po aktywacji kupony ? (Powinienem być kilka złotych na plusie). Potem zmienię limit na większy i reaktywuje.

Student ✭
Znaczy więc chcę żeby pierwsza kampania się zakończyła po wydaniu łącznie 200 zł uwzględniając kupon, nie 300 jak piszesz.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

ustaw na 190 i powinno być ok - niemniej jednak należy brać pod uwagę, że jest to analiza z dnia poprzedniego i założony budżet może być przekroczony

Aby być pewnym musiałbyś dodać kilka podobnych reguł w kilku przedziałach czasowych i sprawdzanie danego dnia.

Zastanawiam się po co się tak rozdrabniasz Emotikon: Szczęśliwy  Jeśli potencjalnie budżet ma się wydać w ciągu 2-3 dni, to i tak po odpaleniu kampanii zalecam Ci śledzenie co się dzieje z kampaniom - więc i tak nadzorujesz wydatki.

Sugeruje Ci ręczne wstrzymanie kampanii, ponieważ będziesz ją nadzorował i naocznie widział jakie są wydatki.

Dominik Myślak

Student ✭
Ok, spróbuję ustawić jeszcze budżet dzienny na 190 i wyłączenie też jak koszt jest więcej niż 190, może wtedy zadziała. Nie mogę za bardzo pilnować tego a chciałem przetestować działanie tych regułek zanim uruchomię to ponownie już z moją kasą. Pozdrawiam.

Najlepszy Współtwórca
Sugeruje jednak, żeby ktoś pilnował kampanii - chcesz wydać 3000 zł Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Student ✭
Ja będę pilnował. Niestety w google nie wpadli jeszcze na pomysł, żeby doładować konto "wirtualną" kasą, i uruchomić ją na prawdziwych danych (podłączoną do prawdziwego systemu), ale działającą na niby, było by to świetne narzędzie do nauki, coś jak konta na forex z wirtualną kasą. No nic nie będzie tak źle na pewno. Pozdrawiam.

Profesjonalista ✭ ✭
Byłoby to ciężkie w Google do zrobienia, ponieważ Google działa w czasie rzeczywistych i ma tzw. czynnik ludzki, to od ludzi zależy czy konwertują czy nie, a Google nie opłacałoby się dawać "testowych" budżetów, w forex'ie też są zmienne, ale nie ma czynnika ludzkiego w czasie rzeczywistym.

AdWords to nie forex, te systemy znacznie różnią się od siebie, choć są elementy gdzie jest styczność.
Daj znać jak poszło :-),
Powodzenia.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭
Kurczę masz rację ... reklama musiała by się przecież wyświetlać nawet jakby to była symulacja żeby wiedzieć czy ktoś by miał zamiar w nią kliknąć czy nie, przecież jakby była niewidzialna to nie miało by to sensu .. kurcze miałem chyba chwilowe zaćmienie umysłu Emotikon: Bardzo szczęśliwy