Obecnie 250 forumowiczów jest online
Obecnie 250 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Które dopasowanie zadziała lepiej?

Student ✭ ✭ ✭

Hej,

jeśli mam:

"słowo kluczowe buty"

i

"słowo kluczowe buty pora roku"

I muszę kierować obie frazy na 1 reklamę, to czy słowa nie będą się kanibalizować / kolidować ze sobą? Czy może Google dopasuje to odpowiedniejsze przy zapytaniu o porę roku?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Które dopasowanie zadziała lepiej?

Wschodząca Gwiazda

Dopasuje odpowiednie, ale pytanie czemu musisz kierować obie frazy na jedną reklamę- akurat w tym przypadku dobrym pomysłem wydaje się zrobić oddzielne reklamy na te frazy(a co z tym idzie oddzielne grupy reklam).

Student ✭ ✭ ✭
Dokładnie tak jak Maciek mówi. Nie patrz na to, że Twoja fraza kluczową rozpoczyna się tak samo. Utwórz dwie osobne grupy reklam wplatajac w treść reklamy swoje słowo kluczowe i skieruj na odpowiednią stronę docelową. Google wybierze wtedy trudniejsze słowo i reklamę, a Ty zapłacisz mniej, bo będziesz miał lepszy wynik jakości. Im lepsze dopasowanie słowa kluczowego do treści reklamy i strony docelowej tym tańszy "klik" Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭
Nie trudniejsze tylko trafniejsze Emotikon: Mrugający słownik w telefonie Emotikon: Mrugający

Student ✭ ✭ ✭

5903 grup kochani, nie da rady. Musiałbym to pomnożyć razy 4 lub 5, trudniej do analizy potem i przebudowy. {KeyWordem} się ratuję w reklamie.

Najlepszy Współtwórca
System zawsze będzie starał się dopasować najlepszą frazę jaką masz na koncie, także nie powinno być problemu w tym przypadku. Są wyjątki od reguły, ale to musiałbyś mieć np. dla ogólniejszej frazy bardzo dobre wyniki jakości i niższą stawkę CPC co sądzę, że w tym przypadku nie nastąpi.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Mam sporo pytań o to jak działa to o czym wspomniał bardzo skrótowo Dominik czyli:
"System zawsze będzie starał się dopasować najlepszą frazę jaką masz na koncie".

W związku z tym korzystając z okazji postanowiłem przybliżyć/przypomnieć Wam zasady w tym zakresie:
https://support.google.com/adwords/answer/2756257

Dołączam jednak małe wyjaśnienie, również w związku z wieloma pytaniami osób, które odesłałem do tego dokumentu.
Zwrot:  "Użyj słowa kluczowego ......" wskazuje co ma zrobić algorytm Google, czyli którego podobnego słowa użyć do wyświetlenia powiązanej z nim reklamy (do którego słowa przypisać wyświetlenie / kliknięcie). Nie jest to wskazówka wprost dla użytkownika, którego dopasowania czy słowa użyć (a tak interpretuje to wiele osób).

Tak więc, jeśli chcecie kontrolować dokładnie, które słowo zadziała w połączeniu z powiązaną z nim reklamą, oprócz dopasowań i świadomego, zaplanowanego podziału na grupy o czym mowa w tej dyskusji trzeba często (m.in. z uwagi na wyjątki) dodatkowo stosować wykluczenia, by zapobiegać wyświetleniom dla słów podobnych lub w różniących się typem dopasowania.