AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 232 forumowiczów jest online
Obecnie 232 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Koszt CPC przy braku konkurencji

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam, 

Chcę zaprognozować kampanię dla słów, które są dość często wybierane, lecz na które mało kto wykupuje adwordsy. Np. Dwumian Newtona - 1 600 wyszukiwań miesięcznie, konkurencja niska (planer nie pokazuje mi sugerowanej stawki, czy to oznacza, że nie będę miał konkurencji?).

Czy jeśli słowa nie mają konkurencji to CPC wyniesie jakieś grosze np 5 gr za klika? 

Czy nie będzie przypadkiem tak, że Google nie będzie się opłacało wyświetlać moich reklam?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Koszt CPC przy braku konkurencji

Wschodząca Gwiazda
Przy braku konkurencji stawki są niższe, ale zazwyczaj jest to kilkanaście lub kilkadziesiąt groszy za kliknięcie ( mówimy o wyświetlaniu u góry). Google zastrzega sobie nie wyświetlania reklam, kiedy dana fraza jest nie używana przez Internautów - u ciebie jak widać jest.

Najlepszy Współtwórca
Brak reklam w danym momencie na daną frazę nie wyznacznikiem kosztu za kliknięcie. Brana jest pod uwagę historyczna stawka za kliknięcie jaka obowiązywała wcześniej by reklama mogła się wyświetlać, czyli poczynania konkurencji w przeszłości również będą miały znaczenie.

Bardzo często jest tak, że Klienci nie widząc reklam w danym momencie na daną frazę sądzą, że fraza będzie bardzo tania. W rzeczywistości za kliknięcie troszkę trzeba zapłacić... wszystko zależy od wyniku jakości i wielu innych czynników.

Poczytaj https://support.google.com/adwords/answer/116495?hl=pl
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Przy braku konkurencji jak i przy wyświetleniu na ostatniej pozycji (niezależnie ile jest zajętych) zapłacisz minimalną stawkę za pierwszą stronę. Zależy ona od WJ.