Obecnie 217 forumowiczów jest online
Obecnie 217 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kopiowanie treści reklam konkurencji

Nowicjusz ✭ ✭

Witam

Nieznalazłem odpowiedniej kategorii dlatego umieściłem pytanie w podstawach.

Od jakiegoś czasu pracuję nad skutecznością i treścią "idealną" dla swoich reklam. Udało mi się stworzyć całkiem fajną, która przynosiła ładne efekty. 

Dziś niestety przekonałem się, że czas poświęcony na to jest niestety stracony a to z jednej prostej przyczyny: konkurencja skopiowała sobie perfidnie moją reklamę.

Oczywiście, że mogła to zrobić (chyba że nie??). Problem polega jeszcze na tym, że w reklamie podana jest cena usługi. Branża jest dość specyficzna Emotikon: Mrugający więc powiem, krótko ceny każdy ma takie same .. 

No i tu jest myk jak reagować w momencie kiedy konkurencja skopiuje reklamę obniżając jednocześnie cenę o 10gr??

Oczywiście sprawdzając cennik konkurencji nie trafimy na takową cenę tylko +10gr więcej. 

Moje pytanie jest takie czy Google AdWords jakoś radzi sobie w takiej sytuacji?? Przecież każdy może skopiować reklamę konkurencji dając nieprawdziwą -50% stawkę ;/ i ściągnąć cały ruch a to co wyłowi to jego ..

A może jednak premiuje w jakiś sposób osoby kreatywne, które pierwsze użyły tekstu takiej reklamy lub w 95% zbliżonej do konkurencji?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: RafałSikora
września 2015

Dot.: Kopiowanie treści reklam konkurencji

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki Emotikon: Szczęśliwy

tyle że jak CTR'y Ci szaleją bo konkurencja ma lepszą reklamę (czyt. stawkę) to ciężko jest na to patrzeć ze spokojem Emotikon: Szczęśliwy

Powiem tyle z doświadczenia:

kontakt z konkurencją skończył się na niczym, totalnie mnie olali - czego się spodziewałem..

kilku-krotne wysłanie skargi po jakimś czasie jednak chyba daje wynik ponieważ w tym momencie nie widzę reklamy konkurencji WOGÓLE jakiejkolwiek ;] - ale trwało to z tydzień. Czasem mi się wydawało, że sprawa załatwiona a tu "a qq" i reklama wciąż wisi.  

Jedno co mnie nastawiło jakoś negatywnie do obsługi problemów / skarg AdWords to to, że na maile odpowiadają roboty ;/ a nie żywy człowiek. 

W każdym razie dzieki wszystkim.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Nie wydaje mi się abyś uzyskał cokolwiek przy zgłoszeniu skopiowania treści reklamy.

Jeżeli jednak cena zawarta w reklamie jest inna niż ta na stronie, to jest to naruszenie Zasad AdWords -> Twierdzenia reklamodawców. I tu jest pole do działania...

Nowicjusz ✭ ✭

Tak też mi się wydawało .. bo podpada to wg mnie pod nieuczciwą konkurencje ..

No to czas podkablować konkurencję .. napisze jak mi poszlo Emotikon: Język

Najlepszy Współtwórca

zawsze możesz zglosićsię do konkurencji - może jakaś agencja prowadzi im działania - i zgłosić ten problem.

Wspomnij delikatnie o nieuczciwej konkurencji i po prostu czekaj na jakąś reakcję. Może poskutkuje.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki 

Tak też zrobiłem i bynajmniej nie delikatnie Emotikon: Szczęśliwy .. za to bardzo podziękowałem za uznanie, wszak wiadomo, że kopiowanie jest najwyższą formą podziwu Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭

Rafale,

w dłuższej perspektywie to Ty będziesz zwycięzcąEmotikon: Szczęśliwy Jeżeli konkurencja wprowadza klientów w błąd, to generuje sobie mniejsze przychody i większe koszty, Ty natomiast na odwrót.

Wynik Jakości powinien w dłuższej perspektywnie w jakiś sposób uwzględniać ten fakt, że masz lepsze reklamy (tzn. o wyższym CTR, a takie po czasie będą; lepiej oddającą treść strony docelowej, a takie są, ponieważ nie kłamią).

Po prostu rób swojeEmotikon: Szczęśliwy To taka rada na uspokojenie ducha!

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: RafałSikora
września 2015

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki Emotikon: Szczęśliwy

tyle że jak CTR'y Ci szaleją bo konkurencja ma lepszą reklamę (czyt. stawkę) to ciężko jest na to patrzeć ze spokojem Emotikon: Szczęśliwy

Powiem tyle z doświadczenia:

kontakt z konkurencją skończył się na niczym, totalnie mnie olali - czego się spodziewałem..

kilku-krotne wysłanie skargi po jakimś czasie jednak chyba daje wynik ponieważ w tym momencie nie widzę reklamy konkurencji WOGÓLE jakiejkolwiek ;] - ale trwało to z tydzień. Czasem mi się wydawało, że sprawa załatwiona a tu "a qq" i reklama wciąż wisi.  

Jedno co mnie nastawiło jakoś negatywnie do obsługi problemów / skarg AdWords to to, że na maile odpowiadają roboty ;/ a nie żywy człowiek. 

W każdym razie dzieki wszystkim.

Nowicjusz ✭

Jeśli wszędzie są te same ceny to czy to nie jest zmowa cenowa ?