Obecnie 264 forumowiczów jest online
Obecnie 264 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kopiowanie/przenoszenie konta

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Hej, jaki jest najprostszy sposób aby przenieść kampanie pomiędzy kontami? Chciałbym przenieść wszystkie kampanie z jednego konta (należącego do MCK) na inne (bez MCK, logowanie na inny e-mail) ze wszystkimi ustawieniami. Trzeba o czymś pamiętać? Czy przy przenoszeniu nie stanie się nic z analityką/ustawieniami konwersji (cele zaimportowane z GA)?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

[ Edytowane ]
Magister ✭

Najprostszą metodą przenoszenia kampanii na inne konto jest użycie AdWords Edytora. Po przenoszeniu lepiej sprawdź czy wszystkie rozszerzenia itd zostały przeniesione. Podpinasz pod konto Analyticsa i wszystko działa po staremu na nowym koncie.

Najlepszy Współtwórca

Dodam jeszcze, że po połączeniu Google Analytics z nowym kontem AdWords należy wejść w Konwersje >> Google Analytics i pobrać sobie konwersje, które chcesz śledzić na koncie AdWords.

Dodatkowo możesz wejść w Ustawienia >> Połączone konta i połączyć z Google Analytics aby pobrać takie dane jak np. współczynnik odrzuceń.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

To jeszcze dwa grosze ode mnie:

Zwróć też uwagę na to, w jaki sposób śledzisz konwersje na starym koncie - czy jest to tag AdWords czy Analytics?

Jeśli Analytics to sprawa jest prosta. Łączysz konta i importujesz konwersje (Tak jak pisał Dominik).

Jeśli jednak jest to Tag AdWords to będziesz musiał utworzyć nową konwersję (Narzędzie -> Konwersje).

Na końcu otrzymasz nowy Tag, który trzeba będzie umieścić w kodzie strony internetowej.

To będzie wymagane np. w gdy używasz innego modelu atrybucji niż "ostatnie kliknięcie".

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Ściągnąłem sobie Edytor, zaimportowałem na próbę jedną kampanię i ściągnąłem ją. Mam ją w pliku .csv. Jeśli chce importować ją na zupełnie inne konto (poza obrębem MCK) to jakie następne kroki powinienem zrobić? Dodam, że tego konta na które chce przenieść kampanie nie mam w widoku Edytora - pobiera mi tylko konta związane z danym adresem e-mail.

Dot.: Kopiowanie/przenoszenie konta

Najlepszy Współtwórca

Musisz mieć oba konta w Edytorze.

Nie ma problemu, żeby pobrać kolejne konto na innym mailu.

Kliknij przycisk Dodaj i zaloguj się mailem tego drugiego konta i pobierz kampanie.

Screen Shot 03-27-18 at 09.09 AM.PNG

Otwórz sobie oba konta w oknach, w których możesz pracować na kampaniach.

Mając w menu najwyższym od lewej zaznaczony poziom konta, a nie kampanii wejdź na poziom Kampanie jak poniżej i w głównym oknie zaznacz kampanie, którą chcesz skopiować

Screen Shot 03-27-18 at 09.11 AM.PNG

Czasem mam problem ze skopiowaniem wybranej (zaznaczona na niebiesko) kampanii/grupy reklam itp. i muszę kliknąć gdziekolwiek pod nazwą kampanii w głównym oknie i powtórnie na nią, żeby zaznaczyła się na niebiesko. ctr+c

Otwierasz teraz okno tego drugiego konta i na poziomie konta (górne lewe menu) i z zaznaczonym poziomem Kampanie jak powyżej ctr+v

Kampania przekopiowana - sprawdź potem czy wszystko ładnie przeszło, tzn. rozszerzenia reklam itp.

Dominik Myślak