Obecnie 245 forumowiczów jest online
Obecnie 245 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konto Adwords dla Niemiec

Student ✭ ✭

Hej,

W Polsce prowadzę kampanię w Adwords dla lokalnej firmy z Polski.

Wyniki są całkiem Ok i dostałam od szefa polecenie przygotowania kampanii dla rynku Niemieckiego, a dokładnie dla oddziału firmy z tego kraju. Z tego co wiem, prowadzili już oni kampanię z pomocą agencji niemieckiej, ale efekty były marne i nie mają już z nimi kontaktu. Od ponad 6m kampania nie jest prowadzona.

Moje pytanie - czy mogę z Polski założyć konto adwords i podczas rejestracji wybrać Niemcy jako system rozliczeniowy ? Ponieważ konto musi mieć możliwość pobrania FV z danymi firmy niemieckiej. 

Mam też obawy, czy nie będzie problemu że loguje się na dwa kontam raz to PL a raz DE ?

Tym bardziej że moje IP jest z Polski. I kolejna rzecz - czy jeśli stworzę kampanię, a np. istnieje jeszcze stare konto stworzone przez Agencję niemiecką to nie będzie blokady nowego konto ? 

Z pracownikami z Niemiec mam bardzo trudny kontakt, nic nie wiedzą, i mogę liczyć tylko na siebie i ewentualnie pomoc Google i was Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Konto Adwords dla Niemiec

Najlepszy Współtwórca
Nie powinno być problemu, chyba, że np

na poprzednim koncie AdWords były podane dane firmy jaką masz reklamować i np. były nadużycia z regulaminem to wtedy i Twoje konto jak podasz ich dane może być zawieszone.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Kamila S. Najlepiej załóż sobie konto MCK - Moje Centrum Klienta - https://www.google.pl/intl/pl/adwords/myclientcenter/ . Wtedy będzie mogła zakładać wiele kont pod jednym z loginem i z różnymi danymi rozliczeniowymi, i kierowaniem reklam na jaką chcesz walutę czy kraj. Adaśko

Student ✭ ✭
Przekrętòw nie było, ale nie wien na jakie dane agncja założyła konto...

Magister ✭ ✭ ✭
Jeśli nie było problemów z przekrętami i kampania już nie jest aktywna, to prowadzenie kampanii z nowego konta nie będzie problemem. Możesz także na konto logować się z dowolnego IP - obecnie wielu Polaków (i osób innych narodowości) prowadzi kampanie na rynki zagraniczne, a blokowanie tego nie leży w interesie Google.

Popieram sugestię Adama, abyś korzystała z MCK.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński