Obecnie 209 forumowiczów jest online
Obecnie 209 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konto AdWords - ciągła weryfikacja konta

Nowicjusz ✭

Witam,

może ktoś spotkał się z sytuacja opisaną poniżej:

Mam konto AdWords (płatności automatyczne - karta kredytowa). Mam kampanię z reklamą tekstową. Kiedy zmieniam budżet (np. z 200 zł na 210 zł lub z 200 zł na 190 zł) konto przechodzi w stan weryfikacji z komunikatem:

"Twoje konto jest obecnie w trakcie sprawdzania. Okresowo sprawdzamy konta w celach bezpieczeństwa i weryfikacji informacji rozliczeniowych, co trwa około 2-3 dni roboczych. W tym czasie reklamy nie będą wyświetlane, ale ich wyświetlanie zostanie automatycznie wznowione, gdy tylko zakończymy sprawdzanie."

W tym czasie reklamy się nie wyświetlają. Sytuacja powtarza się już po raz czwarty i przypuszczam, że jak konto znów będzie aktywne sytuacja ponownie się powtórzy.

Pracownik Google wyjaśnia sytuację:

GOOGLE:
"To są standardowe działania. Nie jesteśmy w stanie tego ominąć niesety."

JA:
"Czytałem regulamin i zasady reklamowe i nigdzie nie znalazłem informacji, że zmiana budżetu powoduje weryfikacje konta. Proszę o podesłanie wyciągu z regulaminu, który o tym mówi"

GOOGLE:
"Są to regulacje wewnętrzne. Mogę wewntualnie dopytać czy są dostepne regulaminy zewnętrzne. Proszę o podanie numeru telefonu do Pana. Oddzwnię jak tylko ustalę informacje na ten temat."

Pytanie do forumowiczów: 

co robię nie tak, że zmiana budżetu o złotówkę wstrzymuje konto na 2 dni??

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Konto AdWords - ciągła weryfikacja konta

Najlepszy Współtwórca
Kwestia co reklamujesz bądź reklamowałeś na tym koncie. Może reklamujesz bądź reklamowałeś produkty, które wymagają "szczególnej opieki" Google Emotikon: Szczęśliwy i stąd każda Twoja zmiana na koncie kończy się weryfikacją.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Konto nowe, sajt pierwszy, usługi typowe, niewymagające specjalnej opieki (znajomy ma podobne problemy na nowym koncie AdWords), więc to nie jest kwestia tego typu

Najlepszy Współtwórca
Google jak najbardziej ma prawo do weryfikowania stron - problemem faktycznie może być zbyt częste chęci takiego sprawdzania.

Pytanie czy to Twoje pierwsze konto AdWords?
Usługi typowe? tzn.?
Dominik Myślak