Obecnie 209 forumowiczów jest online
Obecnie 209 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konto AdWords - ciągła weryfikacja konta

Nowicjusz ✭

Witam,

 

może ktoś spotkał się z sytuacja opisaną poniżej:

 

Mam konto AdWords (płatności automatyczne - karta kredytowa). Mam kampanię z reklamą tekstową. Kiedy zmieniam budżet (np. z 200 zł na 210 zł lub z 200 zł na 190 zł) konto przechodzi w stan weryfikacji z komunikatem:

 

"Twoje konto jest obecnie w trakcie sprawdzania. Okresowo sprawdzamy konta w celach bezpieczeństwa i weryfikacji informacji rozliczeniowych, co trwa około 2-3 dni roboczych. W tym czasie reklamy nie będą wyświetlane, ale ich wyświetlanie zostanie automatycznie wznowione, gdy tylko zakończymy sprawdzanie."

 

W tym czasie reklamy się nie wyświetlają. Sytuacja powtarza się już po raz czwarty i przypuszczam, że jak konto znów będzie aktywne sytuacja ponownie się powtórzy.

Pracownik Google wyjaśnia sytuację:

 

GOOGLE:
"To są standardowe działania. Nie jesteśmy w stanie tego ominąć niesety."

 

JA:
"Czytałem regulamin i zasady reklamowe i nigdzie nie znalazłem informacji, że zmiana budżetu powoduje weryfikacje konta. Proszę o podesłanie wyciągu z regulaminu, który o tym mówi"

 

GOOGLE:
"Są to regulacje wewnętrzne. Mogę wewntualnie dopytać czy są dostepne regulaminy zewnętrzne. Proszę o podanie numeru telefonu do Pana. Oddzwnię jak tylko ustalę informacje na ten temat."

 

Pytanie do forumowiczów: 

 

co robię nie tak, że zmiana budżetu o złotówkę wstrzymuje konto na 2 dni??

 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Konto AdWords - ciągła weryfikacja konta

Najlepszy Współtwórca
Kwestia co reklamujesz bądź reklamowałeś na tym koncie. Może reklamujesz bądź reklamowałeś produkty, które wymagają "szczególnej opieki" Google Emotikon: Szczęśliwy i stąd każda Twoja zmiana na koncie kończy się weryfikacją.
Dominik Myślak

Dot.: Konto AdWords - ciągła weryfikacja konta

Nowicjusz ✭
Konto nowe, sajt pierwszy, usługi typowe, niewymagające specjalnej opieki (znajomy ma podobne problemy na nowym koncie AdWords), więc to nie jest kwestia tego typu

Dot.: Konto AdWords - ciągła weryfikacja konta

Najlepszy Współtwórca
Google jak najbardziej ma prawo do weryfikowania stron - problemem faktycznie może być zbyt częste chęci takiego sprawdzania.

Pytanie czy to Twoje pierwsze konto AdWords?
Usługi typowe? tzn.?
Dominik Myślak