Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konkurencja a stawki

Student ✭ ✭ ✭

Chciałem się zapytać z czego wynikają proponowane (sugerowane) stawki za słowo kluczowe w kampanii Google Adwords (chodzi mi głównie o planer)? Myślałem, że wpływ ma konkurencja (i w zasadzie to jest najważniejsze). Jednak widzę, że są frazy, które mają konkurencję wyższą niż inne a stawki niższe - czyli odwrotnie niż być powinno.  

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
maja 2016

Dot.: Konkurencja a stawki

Student ✭ ✭ ✭
Cześć,

Musisz pamiętać, że planer słów kluczowych udostępnia tylko poglądowe informacje. Właściwą cenę CPC dla słowa kluczowego poznasz w trakcie trwania kampanii. Planer nie uwzględnia jakości reklam, a stawki CPC również są od tego zależne. W praktyce okazuje się często, że stawki są znacznie niższe niż sugeruje planer słów kluczowych.

Zajrzyj też tutaj, ten wątek był już poruszany:
https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Podstawy-dla-Nowych/Planer-slow-kluczowych-wysokie-stawki-...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
maja 2016

Student ✭ ✭ ✭
Cześć,

Musisz pamiętać, że planer słów kluczowych udostępnia tylko poglądowe informacje. Właściwą cenę CPC dla słowa kluczowego poznasz w trakcie trwania kampanii. Planer nie uwzględnia jakości reklam, a stawki CPC również są od tego zależne. W praktyce okazuje się często, że stawki są znacznie niższe niż sugeruje planer słów kluczowych.

Zajrzyj też tutaj, ten wątek był już poruszany:
https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Podstawy-dla-Nowych/Planer-slow-kluczowych-wysokie-stawki-...

Najlepszy Współtwórca
Bądź znacznie wyższe Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Zgadza się Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭
Tak domyślam się... ja często używam planera do wyboru słów i określenia konkurencji na dane frazy w przypadku pozycjonowania. Myślałem, że w planerze zależność jest bardziej prosta...liniowa jak rośnie konkurencja to rośnie stawka a tu zonk Emotikon: Mrugający.

Student ✭ ✭ ✭
Jeżeli stawka idzie w górę w trakcie trwania kampanii to może być też jakąś podpowiedź systemu, że warto sprawdzić czy z daną grupą reklam jest wszystko ok Emotikon: Szczęśliwy
Rzeczywisty CPC jest często znacznie niższy niż prognozowany w plenerze o ile odpowiednio dbasz o kampanię Emotikon: Szczęśliwy