Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konfigurowanie grupy reklam w kampaniach z listą produktów?

Nowicjusz ✭

Chciałabym ustawić w mojej kamapnii PLA kilka grup reklam ponieważ nie chce zeby wszystki produkty z listy produktów były wyswietlane a jedynie te najbardziej konwertujące. Jak w takim razie ustawic miejsca docelowe? 

KAMPANIA PLA Polska:

-grupa1: wszystkie(domoślna opcja)

-grupa 2: konwertujące produkty (kierowanie na podstawie atrybutu- id)

-grupa 3 : konwertujące marki (kierowanie na podstawie atrybutu- brand)

czy może:

KAMPANIA PLA Polska: 

grupa 1: wszystkie(opcja domyślna) + konwertujące produkty (kierowanie na podstawie atrybutu- id)

grupa 2: wszystkie(opcja domyslna) + konwertujące marki (kierowanie na podstawieatrybutu- brand)

Znalazłam 2 sprzeczne informacje na temat jak nalezy to robić. A może lepiej utworzyc domyślne miejsce docelowe dla wszystkich produktów a produkty grupowac za pomocą filtrów? 

Jaka jest róznica w selekcjonowaniu produktów z Merchant Center przy pomocy miejsc docelowych i filtrów?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Konfigurowanie grupy reklam w kampaniach z listą produktów?

Wschodząca Gwiazda

Witaj,

jeśli chodzi o część teoretyczną to jest dość istotna różnica jeśli chodzi o selekcjonowanie produktów przez filtry i miejsca docelowe:

Filtry produktów są bardziej ogólne i odnoszą się raczej do grup produktów, np. „komputery”. Miejsca docelowe produktów zasadniczo odnoszą się do określonych produktów w ramach danej podgrupy, np. „laptopy z Google Chrome”.

Jeśli chodzi o część praktyczną to ze swojej strony odeślę Cię do forum w wersji EN gdzie jest ciekawy artykuł, z którego wynika, że najlepszym sposobem jest targerowanie względem brandu. Mam nadzieję, że to Ci jakoś pomoże.

Myślę, że osoby na forum, które już chwilę prowadzą tego typu kampanie również Cię wspomogą wiedzą.

Magister ✭ ✭ ✭
Podbijam temat Emotikon: Szczęśliwy Jeśli ktoś z doświadczonych użytkowników reklam z listą produktów (PLA) ma jakieś cenne wskazówki dla white-apple, czekamy na Wasze porady!

Wschodząca Gwiazda
Podbijam temat raz jeszcze bo to co zaobserwowałam u siebie to:

albo przygotuj grupę na wszystkie produkty, albo każdą grupę targetuj po brandzie, id czy innych atrybutach.

opcja domyślna czyli wszystkie będzie zawsze zgarniać wyświetlenia, chyba, że przelicytujesz ją stawkami w innej grupie. I pamiętaj o wykluczeniach. Jeśli masz grupę np. po brandzie i osobną grupę na wszystkie to wyklucz z tej grupy wszystkie brand, który wydzieliłaś do innej grupy bo inaczej grupa nie ruszy.