Obecnie 226 forumowiczów jest online
Obecnie 226 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kliknięcia

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, 

mam pytanie w związku z kliknięciami w reklamy. Jednego dnia miałem przykładowo 15 kliknięć, a kolejnego 3, a praktycznie nic nie zmieniałem. Od czego to zależy?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Kliknięcia

Najlepszy Współtwórca

Jeśli w dzień startu kampanii miałeś 15 kliknięć, to jest to w miarę normalne, że w pierwszym dniu / dniach jest nieco więcej kliknięć, ponieważ system uczy się Twoich ustawień kampanii.

Kolejny powód to sami Klienci, którzy np. w sobotę nie szukali Twoich usług, bądź po prostu konkurencja, która wyświetlała się na lepszej pozycji. Czynników może być sporo.

Dominik Myślak

Kliknięcia

Nowicjusz ✭ ✭

Ok, dzięki.

Mam jeszcze pytanie odnośnie trafności reklamy. Nie rozumiem za bardzo dlaczego trafność reklamy w Wyniku jakości jest poniżej średniej, mimo, że w każdej z nich są zawarte słowa kluczowe, nawet więcej niż raz. Z czego to wynika?

Kliknięcia

Najlepszy Współtwórca

Jakich dopasowań używasz jeśli chodzi o słowa kluczowe?

Potestuj również ze stroną docelową.

Dominik Myślak

Kliknięcia

Nowicjusz ✭ ✭

Używałem dopasowań przybliżonych z modyfikatorem, ale teraz są już tylko do wyrażenia i ścisłe. Na stronie docelowej mam spróbować umiejętnie "wcisnąć" jak najwięcej słów kluczowych tak?

Btw, jeśli mam na przykład słowa kluczowe [system dla kancelarii] i [system do zarządzania kancelarią prawną] to powinienem je rozdzielić prawda? W tej grupie z drugim słowem kluczowym mam wiele innych fraz związanych z zarządzaniem. Czy to dobra droga?

Starałem się jak najbardziej rozdzielić te słowa kluczowe i jak najlepiej dopasować reklamy. Działa to tak, że mam +/- 10 kliknięć dziennie i jak sprawdzam Wynik jakości to prawie za każdym razem jest napisane, że słowo kluczowe nie wyświetla się, a mimo to w statystykach są wyświetlenia i kliknięcia. Nie rozumiem tego.

Kliknięcia

Najlepszy Współtwórca

Postaraj się jak najbardziej dopasować słowa kluczowe do tekstów reklam. W tej chwili nawet bardzo długa fraza zmieści się w tekście reklamy - rozszerzone teksty reklamowe.

Sądzę, że jeszcze bardziej powinieneś pogrupować frazy - bardziej dokładnie.

Druga sprawa to sama branża / usługa. Sądzę, że ogólnie takich wyświetleń będzie niewiele - system Ci tylko o tym mówi, że jest mało wyświetleń.

Dominik Myślak

Kliknięcia

Nowicjusz ✭ ✭

Czy powinienem mieć osobną grupę reklam ze słowami kluczowymi z małą liczba wyszukiwań? Czy to czemuś służy?

Kliknięcia

Najlepszy Współtwórca

To wszystko zależy od Twojej strategii działania.

Po pewnym czasie działania kampanii, gdy wyklarują się pewne bardzo dobre frazy, to przenosi się je do zupełnie odrębnej kampanii (z podziałem na grupy reklam) - to daje możliwość przypisania odrębnego budżetu dla takich fraz.

Wiedząc co można zrobić na poziomie kampanii / grup reklam / słów kluczowych możesz optymalizować tak wszystkie kampanie, by przynosiły one jak najlepsze efekty.

Dominik Myślak