Obecnie 204 forumowiczów jest online
Obecnie 204 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kliki konkurentów / Nowa kampania - Kilka pytań

Student ✭ ✭

Witam,

1. Zauważyłam, że ktoś klika w moje reklamy - wskaźnik nieprawidłowych kliknięć wynosi w ciągu dnia ok. 40-50%. Dzwoniłem do Google i dostałem info, że nic więcej nie mogą zrobić. Sprawdzili ostatnie 30 dni i twierdzą, że kliki które były niewłaściwe zostały odfiltrowane i nie ponoszę kosztów.. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal kliknięć zaliczonych mam więcej niż zwykle. Co mogę zrobić ? Czy dostawca hostingu może podesłać mi logi serwera osób które weszły na mojego LP z Adwords ? Bo nie chciałabym analizować wszystkich IP, nawet tych z wejść organicznych. Czy jest jakiś program ułatwiający analizę logów ? Nie bardzo wiem co i jak weryfikować.

2. Prowadzę kampanię już od 12 miesięcy. Mam dużo fraz w dopasowaniu przybliżonym. Czy dobrym pomysłem jest zawieszenie tej kampanii, wyjęcie z niej wszystkich fraz które konwertowały i są poprawne i przeniesienie ich do nowej kampanii - z frazami tylko w dopasowaniu ścisłym ? Dzięki temu będzie lepsza kontrola, będę miała też możliwość lepszego podziału słów na grupy i przygotowania tekstów reklam bardzo dopasowanych. Nie wiem tylko, czy taka nowa kampania nie będzie miała od początku budować zaufania, przez co wskaźnik CPC się zwiększy ?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Kliki konkurentów / Nowa kampania - Kilka pytań

Najlepszy Współtwórca
Kamila przeczytaj ten wątek... wiele się rozjaśni... albo bardziej zamydli

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Ustawienia-i-podstawy/Jak-walczy%C4%87-z-wyklikiwaniem-rekla...
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Nowa kampania nic ci nie da. Ewentualnie spróbuj zrobić kilka kampanii z różnymi IP ( Polska, rejon, miasto itp). Może wykluczysz wyklikiwaczy i zobacz na której masz najlepsze efekty. Adaśko

Student ✭ ✭
Pytanie nr.2 nie ma związku kliknięciami konkurentów.
Bardziej moje pytanie dotyczy tego, czy jeśli stworzę nową kampanię z frazami wyłącznie w dopasowaniu ścisłym (na podstawie wcześniejszych 12 miesięcy) to czy koszty CPC i współczynniki jakości spadną i będę musiała od początku budować zaufanie ?

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli to będą takie same frazy w połączeniu z tymi samymi reklamami prowadzącymi na te same strony docelowe (czyli nic, co ma wpływ na jakość się nie zmieni) to mimo iż na początku słowa dostaną WJ=6 to ich ranking nie powinien się zmienić, a wyświetlany WJ powinien szybko wrócić do poziomu z poprzedniej kampanii.

Jest o tym mowa w poniższym artykule w części "Wynik Jakości nowych słów kluczowych":
https://support.google.com/adwords/answer/2454010?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Kamila, na temat wyniku jakości odpisał Tomek, ja dopiszę natomiast kilka słów na temat CPC.
Po zmianie typu dopasowania z przybliżonego na ścisły najprawdopodobniej zaobserwujesz wzrost średniego kosztu kliknięcia. W dotychczasowej kampanii przybliżonej średni wynik CPC zliczał również niższy CPC dla mniej trafnych dopasowań - teraz będziesz rywalizować z konkurencją wyłącznie na najlepszych frazach, więc średnia pójdzie w górę (pomimo utrzymania wyniku jakości).

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭
Nie mam dostępu do logów serwera, sprawdziłam jednak w Analitycs skąd mam wejścia w PPC. Okazuje się, że większość pustych klików mam z sieci oznaczonych jako:

"playonline" oraz "PTK CENTERTEL mobile data services".

W przypadku Play IP jest zmienne, nie wiem jak w Orange.
Czy mając takie informacje, mogę zablokować ruch z tych sieci ? Nie podając IP, tylko nazwę hostu. Ewentualnie może znacie stronę gdzie mogę zakresy IP dla tych sieci znaleźć ?

Dzięki!

Najlepszy Współtwórca
niestety i orange ma zmienne bo to mobilny

i w sumie wycięcie całego ruchu z mobilnego tych sieci jest rozwiązaniem nawet kosztem utraty potencjalnych Klientów, ale nie wiem jakie zakresy ip są dla tych sieci

zerknij na te wątki

http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,263900004,title,Odp:%20Porty%20w%20orange%20cdma,forumthread....
http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,246000013,title,porty-w-orange-cdma,forumthread.html?pageNo=2...

Dominik Myślak