Obecnie 263 forumowiczów jest online
Obecnie 263 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Klikaność pozycji 4+

Student ✭ ✭

Cześć,

Czy możecie mi podać jakieś szacunkowe CTR, dla pozycji 4+ ?

Dla pozycji 1, mam średnio ok. 10%

I kolejne pytanie - czy myślicie że są użytkownicy, którzy nie klikają reklam z pozycji 1-3, ale skupiają się tylko na 4+ ? Bo jeśli np. daną frazę dziennie szuka 300 osób, a mam klikalność 10%, to oznacza że tracę możliwość dotarcia do 270 osób.

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Dot.: Klikaność pozycji 4+

Najlepszy Współtwórca
Często CTR na poziomie 10% to dużo... ale nie jest powiedziane, że nie można lepiej.

Co do samego pytania - jest ono trudne bo wszystko zależy od branży, a przede wszystkim Klientów do których docierasz.

Najlepszym sposobem jest testowanie. Masz już pojęcie co się dzieje na pozycjach 1-3, więc możesz dla pewnych fraz tak ustawić stawki by reklama wyświetlałą się na pozycjach 4-5 i będziesz miała porównanie - to najlepszy sposób by się o tym przekonać, ale trzeba wziąć pod uwagę, że czas może mieć znaczenie. Czyli do tej pory reklamowałaś się w określonym czasie (miesiąc, tydzień, dzień) i każda zmiana, czyli inny miesiąc, tydzień, dzień może zupełnie się różnić od siebie - także zmiana pozycji reklamy a późniejsza analiza może być dokonana również przez pryzmat czasu w jakim wyświetlana była reklama.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭

Czyli eksperymenty stawek mogą być tutaj dobrym rozwiązaniem.

Wschodząca Gwiazda
Sprawdziłem dane dla segmentu "Położenie reklamy" dla kilkunastu kont i w 99% przypadków CTR dla położenia "Wyszukiwarka Google: inne" jest co najmniej 10 razy mniejszy niż dla "Wyszukiwarka Google: góra". I często ctr'y dla położenia "inne" są poniżej 1%.
Nie wydaje mi się, żeby było tak, że są użytkownicy, którzy klikają tylko reklamy z boku - wręcz przeciwnie. Wiem, że są tacy, którzy klikają tylko te na górze bo jakoś nie wiążą tego z reklamami, a to co z boku to reklamy i tam nie klikają.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Zdecydowanie CTR boczne i dolne mają znacznie mniejszą klikalność niż górne, ale w tym wypadku warto zwrócić uwagę na ROI

Wschodząca Gwiazda
Klikalność spada o około 70-95 % i to zależy od branży. Może jest taniej, ale tracisz wielu potencjalnych klientów. Czy opłaca się tracić klientów ? Chyba nie :-). Adaśko